صبح فردا همزمان با ایام فاطمیه و به مناسبت سالروز شهادت سردار دل‌ها پیکر دو شهید دفاع مقدس در استان کردستان تشییع می شود.

به گزارش نوای آبیدر،سعید شعبانی معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه ۲۵۰ شهید خوشنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس وارد کشور شدند، اظهار کرد: از این تعداد شهدای تفحص شده ۲ شهید وارد استان کردستان و بر مردم این استان میهمان خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال از شهدای گمنام در استان کردستان گفت: هم زمانی ورود پیکر مطهر شهدای گمنام با شهادت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه، عطر، بوی و معنویت خاصی به فضای استان خواهد بخشید.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان آغاز مراسم استقبال از این دو شهید والا مقام را روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۱۰ صبح اعلام و تصریح کرد: این مراسم با حضور آحاد مردم انقلابی استان کردستان از مسجد جامع شهر سنندج آغاز خواهد شد.

 

تدفین شهدای گمنام نشانه پایبندی مردم به ارزش‌های نظام و خون شهداست

سردار ذبیح الله مالکی هم اظهار داشت: به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و یارانش، پیکر‌های مطهر ۲۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در کشور و در ۲۱ استان تشییع و تدفین خواهند شد که در این میان طبق تصمیمات صورت گرفته استان کردستان میزبان یک شهید گمنام و شهید «توفیق احمدی» که همزمان با شهیده فاطمه اسدی تفحصص گردید، خواهد بود.

وی در ادامه بیان داشت: تدفین شهدای گمنام نشانه پایبندی مردم به ارزش‌های نظام و خون شهداست و قطعا این حضور، معنویت ویژه‌ای در فضای استان کردستان منتشر خواهد کرد.

سردار مالکی خاطر نشان کرد: همه ما وظیفه داریم با خلوص و جدیت در کار‌ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، زمینه استفاده مردم از سرچشمه‌ها و معنویات را در کنار مزار شهدای گمنام فراهم کنیم چرا که امنیت امروز ما وامدار گذشت و ایثار آنان است.

وی در ادامه افزود: استان کردستان از سال ۸۱ تا به امروز میزبان ۳۸ شهید گمنام با ۱۷ نقطه یادمان بوده است که این استان روز پنجشنبه میزبان یک شهید دیگر خواهد شد.

وی با اشاره به برپایی مراسم گرامیداشت این دو شهید که همزمان در ۲۱ استان برگزار خواهد شد اظهار داشت: مراسم تشیع پیکر این دو شهید در روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۱۰ صبح با حضور آحاد مردم انقلابی از مسجد جامع شهر سنندج آغاز خواهد شد که پیکر شهید گمنان در صدا و سیمای مرکز کردستان آرام خواهد گرفت و پیکر شهید احمدی برای تدفین به شهرستان سقز اعزام خواهد شد.