همزمان با سراسر کشور، پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در استان کردستان تجلیل شدند.

به گزارش نوای آبیدر، سردار ذبیح الله مالکی صبح امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کردستان برگزار شد اظهار کرد: امسال ایام هفته دفاع مقدس با اربعین حسینی تقارن پیدا کرده و ما چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را گرامی می داریم.

 

وی افزود: همایش تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس امروز به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و در این راستا در استان کردستان ۱۱ ستاد تشکیل شده است.

سردار مالکی اعلام کرد: به دلیل شرایط کرونایی هر ستاد به صورت نمادین از ۴۱ نفر پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل می کند و از سایر پیشکسوتان دفاع مقدس توسط کانون های وابسته به ادارات و نیروهای مسلح نیز تجلیل می شود.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: ایام هفته دفاع مقدس یاد آور رشادت های جوانان انقلابی ایران است که با تمام توان در برابر دشمنان ایستادند.

وی افزود: در مقابل خانواده های معزز شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان وظیفه خطیری داریم و گرامیداشت رشادت های این عزیزان را وظیفه همیشگی خود می دانیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در مورد رشادت های دوران دفاع مقدس سخنان زیادی گفته شده است اما کسی نمی تواند شور و احوال رزمندگان را در آن دوران بیان کند.

مرادنیا تصریح کرد: خدمت به مردم خواسته شهدا و امام شهداست و امیدواریم خداوند متعال این توان را به ما بدهد تا گوشه ای از رشادت های شهدا و ایثارگران را در مسیر خدمت به مردم جبران کنیم.