نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی مردم کُرد، افزود: وفاداری به نظام از ویژگی بارز مردم مناطق کُردنشین است.

به گزارش نوای آبیدر،‌حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز دوشنبه در دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت و مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب عصرهای کریسکان در سنندج با تقدیر از دست اندرکاران این برنامه و حوزه ادبیات جهاد و مقاومت اظهار کرد: بدون شک برگزاری اینچنین برنامه‌هایی قدردانی از مجاهدت‌های مردم منطقه کردی است.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ویژگی‌های منطقه کردی افزود: این لفظ از ابتکارات رهبر معظم انقلاب است و ایشان پنج مورد را برای این منطقه بیان کرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص از حق بزرگ مردم منطقه کردی در پشتیبانی از نیروهای مجاهد انصار و مهاجر، همکاری با نیروهای انقلابی در خصوص حوادث اول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، ایمان راسخ آنان به اسلام، ارادت به اهل بیت (ع) و وفاداری آنان به ارزش‌های انقلاب اسلامی به عنوان ویژگی‌های مردم این منطقه یاد می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تقدیم بیش از پنج هزار و ۴۰۰ شهید انصار و ۱۸ هزار شهید مهاجر سندی همیشگی بر جهاد و مقاومت در استان کردستان است و باید همیشه این مجاهدت‌ها پاس داشته شود.