فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عنوان کرد: ورود سپاه برای مقابله با کرونا وارد مرحله جدیدی می شود و تامین و تقویت سلامت و معیشت مردم دو ماموریت اصلی در این مرحله است.

به گزارش نوای آبیدر، جلسه مقابله با کرونا عصر امروز با حضور فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان و جمعی از مسئولین علوم پزشکی در سنندج برگزار شد. در این جلسه سردار سید صادق حسینی با اشاره به شیوع ویروس نوظهور کرونا در چند ماه گذشته اظهار داشت: یکی از مشکلات پیش پای جهان امروز مقابله و پیشگیری همجانبه از این ویروس است.

وی افزود: سپاه بیت‌المقدس کردستان با بسیج تمامی امکانات برای کمک به پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس و قطع زنجیره انتقال پای کار بوده است.

سردار حسینی اذعان داشت: سپاه آمادگی دارد تا در کنار سایر مسئولان خصوصا کادر بهداشت و درمان هرگونه کمک در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری و مقابله با آن را انجام دهد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: در این ایام گروه‌های جهادی نیز به یاری خانواده‌های آسیب‌پذیر معیشتی آمده و اقلام خوراکی و بهداشتی را در اختیار اقشار کم‌درآمد قرار می‌دهند.

سردار حسینی افزود: ویروس کرونا این روزها با نشانه گرفتن اقتصاد و معیشت مردم باعث تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شده است و لازم است که در این مورد همه مسئولین پای کار باشند تا بتوانیم در شرایط ممکن همراه همیشگی مردم باشیم.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر عنوان داشت: آگاه‌سازی مردم در این زمینه خیلی مهم است و باید مهمتر از هر وقتی جهت آگاه کردن مردم پای کار باشیم.

سردار حسینی تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائل در زمینه تضمین سلامت جامعه، توانمندسازی اجتماع محور و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه خودمراقبتی است و در واقع باید خودمراقبتی را یکی از قطعات مهم تضمین کننده سلامت جامعه دانست.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه با در اختیار قرار دادن اقلام بهداشتی به خصوص ماسک ارزان قیمت به مردم و با اطلاع رسانی و کمک رسانه ها بخصوص صدا و سیما، مردم نیز می توانند به قطع زنجیره این ویروس منحوس کمک کنند.فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عنوان کرد: ورود سپاه برای مقابله با کرونا وارد مرحله جدیدی می شود و تامین و تقویت سلامت و معیشت مردم دو ماموریت اصلی در این مرحله است.