مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: از مجموع 450 هزار واحد مسکونی روستایی در استان بیش از 200 هزار واحد غیر ایمن هستند و مقاوم سازی نشده اند.

به گزارش نوای آبیدر، رضا قادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر تنها ۴۰درصد واحدهای مسکونی استان مقاوم سازی شده است که بیشتر آن هم در روستاهای بزرگی بوده که بعدها تبدیل به شهر شده اند.

 

وی افزود: از مجموع ۴۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی بیش از ۲۰۰ هزار واحد نیازمند مقاوم سازی هستند و در این راستا ۷۰ هزار واحد با مشارکت مالکان طی ۱۰ سال باید مقاوم سازی شوند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان تصریح کرد: متأسفانه مردم ساکن در روستاهای مناطق غربی استان که خطر زلزله برای آنان به دلیل قرارگرفتن بر روی گسل مریوان- سیرجان بیشتر است اما به دلیل شبهه مذهبی از کمترین تسهیلات بانکی مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی استفاده می کنند و همین امر موجب شده است بسیاری از روستاهای این مناطق دارای منازل غیر مقاوم باشند.

 

وی افزود: ساکنان ۲۰۰ روستا از مجموع یک‌هزار و ۷۰۰ روستای استان تسهیلات مقاوم سازی را به دلیل شبهه سود بانکی دریافت نمی کنند که نیازمند ورود ویژه شورای افتای استان در این راستا هستیم.