فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: واقعیت شخصیتی سردار سلیمانی از او یک یگانه دوران ساخت چرا که این رزمنده مجاهد در دوران نهضت بزرگ مقاومت اسلام در منطقه در دل یکایک ایرانیان و مسلمانان منطقه به عنوان یک نیروی دوست داشتنی و فردی ارزشمند جای گرفت.

به گزارش نوای آبیدر،سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و شهادت شهید فخری‌زاده که در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد،  اظهار داشت: رهبر انقلاب در فرمایشات روز گذشته خود به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی از مردم تقدیر و تشکر کرد.

 

وی گفت: سردار سلیمانی رزمنده ای خستگی ناپذیر بود که برای پیشرفت انقلاب حراست و حسانت از این انقلاب عمری را  در مجاهدت به سر برد  مجاهد به سر برد مبارزی که مرد عمل و مالک اشتر واقعی انقلاب ،نظام و رهبری بود که نام و آوازه این شهید در تاریخ کهن این انقلاب جاودانه خواهد ماند.

وی افزود: واقعیت شخصیتی سردار سلیمانی از او یک یگانه دوران ساخت چرا که این رزمنده مجاهد در دوران نهضت بزرگ مقاومت اسلام در منطقه در دل یکا یک ایرانیان و مسلمانان منطقه به عنوان یک نیروی دوست داشتنی و فردی ارزشمند جای گرفت.

سردار حسینی با اشاره به اینکه حق و باطل یک واقعیت است و از اول دنیا وجود داشته و ادامه  خواهد داشت افزود: در این  برهه تاریخی مرد میدان جبهه ی حق در مقابل جبهه باطل شهید قاسم سلیمانی بود  چون این شهید بزرگوار عملکرد بسیار درخشانی  را چه در دفاع مقدس و چه بعد از آن  به عنوان یکی از  نخبگان  جنگی و فرمانده جهادی و مردمی از خود  به یادرگار گذاشته است.

فرمانده سپاه بیت المقدس عنوان داشت: ما وظیفه داریم که سردار سلیمانی را به عنوان یک الگوی موفق  برای دانش آموزان و آینده سازان این انقلاب مطرح کنیم چرا که سردار سلیمانی در مکتب لیله القدر بود که در مکتب امام بزرگ شد و امروز راه  خود این عزیز شهید به یک مکتب برای آیندگان تبدیل شده است.

سردار حسینی اظهار داشت: شهدای ما خصوصاً شهید حاج قاسم اسطوره واقعی جبهه ی حق علیه باطل است که ما باید ابعاد اخلاقی،شخصیت فکری،شیوه زندگی این شهید گرانقدر را در کتاب های دانش آموزان  برای تربیت سلیمانی های آینده به عنوان تکلیف عملیاتی بکنیم.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی به عنوان نخبه جنگی از دانش نظامی بسیار بالای برخوردار بود  تا جای که دشمنان سر سخت  او یعنی  سران آمریکایی و خیلی های دیگر آرزوی دیدار نزدیک با ایشان را داشتند و در صحنه نبرد برای این شهید نامه فرستادند که ایشان حتی نامه آنان را نیز نپذیرفت.

سردار حسینی گفت: مکتب شهید سلیمانی در صحنه عمل و جبهه ای که ایشان هدایت و رهبری می کرد با همه تجهیزات محدود در مقابل جبهه ی عربی وآمریکایی  که با تمام قدرت و تجهیزات برتر  وارد عمل می شوند  شکست می خورد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان بیان کرد:یکی دیگر از اقدامات برجسته این مرد خدایی ارتباط دلی هم با ملت شریف ایران و هم با ملتهای مظلوم و زیر ستم قرار گرفته سوریه و عراق بود که در عین رهبری جنگ با آنان هم دل و یک صدا بود و تمام تلاش خود را برای دوست داشتن مردمان و ارتباط گرفتن  با کودکان و خانواده  می کرد.

سردار حسینی افزود: سردار سلیمانی نقش واقعی یک  مسلمان و عارف بالله و انسان کامل ایمانی را برای خود در میان مردمان یک جهان از خود به یادگار گذاشت .

وی به شیوه دیپلماسی سیاسی و عملیاتی  شهید سلیمانی اشاره کرد و اظهار نمود: هماهنگ کردن مردمان منطقه  در مقابل ظلم و ستم غربی ها به دور از هیاهوهای که معمولا دیپلماتها در دستور کار خود دارند در عین سادگی و مردمی در برخورد با دیپلماسی یک شخصیت بسیار برجسته و پخته و داری فکر و شیوه و عمل دیپلماسی برخورد میکرد.

 سردارحسینی گفت: ابعاد مختلف شخصیتی ایشان جوری بود که به عنوان یک تئوریسین  سیاسی ،اعتقادی و نظامی عمل می کرد و ما باید تلاش بکنیم که مکتب حاج قاسم سلیمانی را دربین  نسل جوان فعلی توسعه  بدهیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس افزود: سردار سلیمانی عمق بخشی به انقلاب اسلامی و امت سازی انقلابی را به معنی واقعی و حقیقی در منطقه به عنوان یک الگو، الگویی که امروزه از کشور های غیر مسلمان و طرفدار عدالت، استقلال و آزادی واقعی به دنبال آن هستند را اجرایی  و عملیاتی کرد.

وی گفت: تمام لشکر کشی ها و هزینه هایی که توسط  دشمن در منطقه  اجرایی شده بود توسط یک نفر و آن هم شهید حاج قاسم سلیمانی بر باد می رفت  تا جایی که وزرایی کشور های خارجی اعتراف کردند که ما ماه ها طی برگزاری جلسات  با سران کشور های هم سو برنامه ریزی انجام  می دادیم  اما سخنرانی یک ساعته رهبرانقلاب ایران آن را خنثی میکرد ، این تماما نشانه قدرت شکست ناپذیر ایران اسلامی است.

شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی  موفق در عرصه تعلیم و تربیت

در ادامه این مراسم رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان عنوان نمود:  در طول تاریخ بشریت پیامبران زیادی برای هدایت بشریت و مبارزه در جبهه حق علیه باطل مبعوث شدند و پیامبر اکرم نیز به عنوان آخرین  پیامبران برای پیروزی حق بر باطل و هدایت مردم تلاش کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره  به ویژگی‌های بارز حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی الگوی موفقی برای کارگزاران و جوانان این مرز و بوم است و باید از ویژگی‌های بارز ایشان درس گرفت.

وی گفت: برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز جوانان زیادی برای دفاع از کشورمان پا به میدان گذاشتند و در نبرد حق علیه باطل جنگیدند و یکی از این رزمندگان حاج قاسم سلیمانی بود که برای حفظ این کشور پا به عرصه گذاشت.

قربانی اظهار داشت: سردار سلیمانی  جان شیرین خود را فدای امت ایران و تمام ملت مسلمان  در منطقه کرد کند و به عنوان یک انسان کامل  ونمونه ای بارز برای دانش‌آموزان و دانشجویان  و تمامی نسل های آینده به شمار می‌رود.

در پایان این مراسم از خانواده شهید محمد جعفر حسینی تجلیل به عمل آمد و از کتاب سردار دلها نوشته بسیجی جانباز عبدالله طاوسی رونمایی شد.

انتهای پیام/