تشکل های مختلف بسیج در شهرستان سنندج در بیانیه هایی روز جهانی قدس را گرامی داشته و بار دیگر حمایت خود را از آرمان های مردم فلسطین و آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها اعلام کردند.

به گزارش نوای آبیدر در این بیانیه ها آمده است:

 

بیانیه بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سنندج به مناسبت روز قدس.

 

روز جهانی قدس میراث گرامی حضرت امام خمینی(ره) و هدیه با ارزش الهی به مردم عدالت‌خواه جهان است. هم اکنون که ابتلای بین المللی ویروس منحوس کرونا، انسان را وادار به فهم عجز و ناتوانی خود حتی در قبال کوچک ترین ذرات عالم کرده است و بدین سبب هیمنه ظاهری و خودساخته ملل استکباری فروریخته و جهان در آستانه تغییراتی نو قرار گرفته است اما هنوز زور گویان صهیونیستی کودک کش، به عنوان یکی از نیرومندترین ارتش های پوشالی دنیا حضور غاصبانه خود در سرزمین های اشغالی و جنایتهای فجیع و دردناک را در مرزهای لبنان و سوریه رها نکرده و علاوه بر این در سایر نقاط دنیا با اجرای حملات تروریستی، آزادگان را به مسلخ می برند و با ایجاد رعب و وحشت از کوچک ترین کشور جهان غولی سهمگین ساختند. رژیم صهیونسیتی امروز در مقابل مکر خداوند قرار گرفته و چون لاشه مرداری نحیف زیر گامهای رزمندگان فلسطینی همچون کاه جویده شده (کعصف ماکول) در حال متلاشی شدن است.

صدور اندیشه و ایدئولوژی انقلاب اسلامی به همه دنیا بر تفکر غاصبانه و شیطانی آنان مهر باطل زده و عقربه ساعت مرگ آنان با سرعتی سرسام آور به سمت صفر میل پیدا می کند. رسول گرامی اسلام (ص) چه زیبا فرمودند آنکه در حال غرق شدن است، برای نجات خود از علف های نازک و کم توان استفاده می کند.

این نژادپرستان ضد بشریت با حمله به مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین و به خاک و خون کشیدن کودکان و آسیب رسانی به موسسات درمانی سعی دارند خود را از چنگال فروپاشی زود هنگام نجات دهند چرا که شبح هولناک سلاح های ساده و ابتدایی رزمندگان جبهه مقاومت بر گنبد آهنین سایه انداخته و با تلفات شهروندان صهیونیست، خیالی بودن قدرت آنان را ملموس کرده است، گرچه سابقه این ناتوانی در جنگهای ۳۳ و ۲۲ روزه و … به اثبات رسید ولی هم اکنون اهریمن در خانه خود هم زمین گیر شده است و وعده الهی تحقق می یابد و محو شدن رژیم جعلی صهیونیستی در عرصه جهان یک امر حتمی است.

روز قدس فرصتی است تا آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان با ابراز نفرت به حامیان رژیم ناتوان صهیونیستی دوران اضمحلال آن را نزدیکتر نموده و با شعله ور نمودن موج بیداری اسلامی قاموس صهیونیسم و امپریالیسم را برای همیشه در هم بپیچند.

دانش آموزان بسیجی با قلبی آکنده از خشم نسبت به جنایات ددمنشانه اخیر صهیونیستها در منطقه غزه و شهید شدن بسیاری از دانش آموزان فلسطینی مصیبت زده، رنجور و زخمی از تیر جلادان، اعلام می دارند:

۱- ملت شجاع، ایثارگر و استکبار ستیز ایران همچون کوه پولادین با حمایت همه جانبه از مردم مقاوم و ایستاده نوار غزه و فلسطین تا محو کامل دولت غاصب صهیونیستی لحظه ای از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

۲- کودکان، نوجوانان و جوانان جهان به ویژه جهان اسلام با مشت گره کرده بر سر دولتهای بی کفایت خود کوبیده و فریاد برآورید تا یخ جسم بی تحرک آنان فرو ریخته و طلیعه تمدن اسلامی در جهان تابیده و به برکت این توان مجددا روح بیداری اسلامی در کالبد ملل دنیا جریان یافته و با تشکیل دولت اسلامی، اسلام که تنها راه نجات بشریت است در عالی ترین درجات استعلی یابد.

۳- مردم مسلمان ایران فرزند عاشورا و محرم هستند و تحریم ها و توطئه های سیاسی و اقتصادی مس وجودشان را آب دیده تر می کند و با توانی مضاعف تر از قبل در برابر اندیشه های مسموم سلطه جویان ایستادگی نموده و با تکیه بر نیروی علمی بومی جوانان کشور تا رسیدن به استقلال نهایی و تبدیل شدن به الگوی موفق جهانی در گامهای پیشرفت خود لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

۴- سازمان های مدافع حقوق بشر که برخلاف عنوان خود عمل می نمایند،بخود آیند و با دفاع از حقوق کودکان، زنان و دانش آموزان منطقه غزه هویت جدید را باز شناسند. تا کی می خواهید همچون عروسک های خیمه شب بازی مورد مضحکه و دستاویز استکبار جهانی باشید؟ شما با سکوت مرگ آورتان هر روز شاهد قتل عام انسانهای بی گناه و بی دفاع در این منطقه هستید، بدانید خدای عزوجل کفیل این مردم بوده شما نیز همچون اربابانتان به زباله دان تاریخ روانه خواهید شد.

۵- مسئولین و خدمتگزاران ایران اسلامی به بیان مقام معظم رهبری (مد ظلله العالی) توجه اکید نموده و اگر به دنبال عزت ابدی و اثر بخش بودن زحمات خود هستید در جهت نهادینه کردن ارزش های فطری و جهانی انقلاب اسلامی تلاش نموده تا لحظه ای فکر و امید گرایش و تسلیم شدن ایران اسلامی در اندیشه سلطه جویانه استکبار جهانی خطور نکند و مظلومین جهان از این تلاش الهام گرفته و ریشه های دولتهای استکباری همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی توسط مستضعفین عالم خشکانده شود.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلَّا عَلى‌ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَ بَيْنَهُمْ مِيثاقٌ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ «(سوره انفال آیه۷۲)»

و اگر (مؤمنانِ تحت فشار، براى حفظ دينشان) از شما يارى طلب كردند،یاری آنها برشماواجب است ، مگر در برابر قومى كه ميان شما و آنان پيمانی منعقدشده است، و خداوند به آنچه انجام مى‌دهيد بيناست.

روز قدس روز اسلام است. روز قدس  روزی است که اسلام را باید احیا کرد و احیا بکنیم، و قوانین اسلام در ممالک  اسلامی  اجرا بشود.  روز قدس روزی است که باید به همه‌ی ابرقدرتها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره‌ی شما،‌ به واسطه‌ی عمال خبیث شما، واقع نخواهد شد، روز قدس، روز حیات اسلام است. (صحیفه امام ج۹، ص ۲۷۷) با گذشت ۴۱ سال از ابتکار راهبردی و دوراندیشی پیامبرگونه امام مستضعفان خمینی کبیر (ره) در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان  به عنوان «روز جهانی قدس»،  ظرفیت‌ها و انرژی درونی جهان اسلام متراکم‌تر  و قدرتمندتر  از همیشه ،  رژیم جلاد و کودک‌کش صهیونیستی را  در مخمصه  و تنگنای استراتژیک قرارداده است، به گونه‌ای که تلاش‌های شبکه سلطه و صهیونیست به رغم سرمایه‌گذاری فراوان درمقابله با این خیزش بزرگ جهانی و ضدصهیونیستی کاری ازپیش نبرده است. آرمان آزادی قدس  شریف و  رهایی ملت  مظلوم  فلسطین از یوغ سلطه و جنایت  غاصبان صهیونیست  در پرتو گفتمان  انقلاب  اسلامی و راهبرد جهانی‌سازی برائت از نظام سلطه و صهیونیست در روز جهانی قدس، جبهه مقاومت را درمنطقه  شکست‌ناپذیر و به مشت آهنین امت اسلامی برابر جریان سازش با رژیم جلاد و جعلی صهیونیستی تبدیل کرده است.

در این میان از همه مشمئز کننده تر سکوت نکبت بار سازمان ملل و سازمان های حمایت از حقوق بشر است که به جای میانجی گری و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین ترجیح  داده اند سکوت تلخ  و  بی شرمانه ای  را  اختیار کرده  و  با این جانبداری  بی رحمانه برگ سیاه دیگری از بی کفایتی وبی عدالتی خود را در تاریخ ثبت نمایند.

بدون شک مسأله فلسطین همچنان مسأله اول امت اسلامی است و اسرائیل دشمن  شماره یک امنیت منطقه و جهان بوده که آمال  و آرزوهای شیطانی نظام سلطه و شبکه صهیونیست ، در تحقق «خاورمیانه بزرگ» و خاموش ساختن شعله‌های مقاومت و انتفاضیه فلسطین رنگ باخته و در پرتو هدایت‌ها و راهبردهای ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) نشانه‌های آزادی قدس شریف و فروپاشی رژیم صهیونیستی نمایان و به فضل الهی تا ۲۵ سال آینده شجره خبیثه و غده سرطانی اسرائیل از جغرافیای منطقه محو و ریشه‌کن خواهد شد.

لذا ما بسیجیان کارمند دستگاه های اجرایی شهرستان سنندج  درآستانه روز جهانی قدس ،  جنایت اشغالگران و حامیان غربی آنان را محکوم کرده و یک باردیگرضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و با پیروی ازفرامین رهبرمعظم انقلاب همواره شعار«مرگ برآمریکا و مرگ براسراییل» سرداده و با حمایت های مستمرخود موجب دلگرمی وقوت قلب برای مبارزان فلسطینی و لرزه براندام پوشالی آمریکا ورژیم غاصب صهیونیستی خواهیم انداخت.

و السلام علی من التبع دین الحق

بسیج کارمندان شهرستان سنندج

 

 

بسمه تعالی

بیانیه حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه ۲ خواهران سنندج به مناسب روز جهانی قدس.

 

موضوع فلسطین بی تردید مسئله اول جهان اسلام است،وملت ایران همواره پیشتاز دفاع از مظلوم بوده است،نجات فلسطین وقدس شریف بیشتر از همیشه نیازمند اتحاد ویکدلی مسلمانان وآزادی خواهان جهان است،ولی متاسفانه در چند سال اخیر شاهد عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی هستیم ،که همین امر باعث امنیت بیشتر رژیم غاصب صهیونیست در منطقه شده است، و اکنون در این برهه از زمان وظیفه ما دانش آموزان است که چهره جنایت کار ومستکبر اسرائیل را به جهان معرفی کنیم،که انشاالله زمینه نابودی این رژیم منحوس را هر چه زودتر شاهد باشیم.وامسال که به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود وظیفه ما است از طریق شبکه های اجتماعی وحضور فعال در فضای مجازی پیام روز قدس را بیشتر از همیشه به گوش جهانیان برسانیم،وبا گوش دادن به سخنان ولی ومقتدای خود حضرت امام خامنه ای عزیز،آمادگی خود را برای تحقق فرامین ایشان اعلام میداریم،

در پایان با گرامیداشت سید شهدای محور مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی وهمرزمانشان انشاالله در آینده ای نه چندان دور نماز عید فطر را در قدس شریف به امامت ولی امر مسلمین جهان اقامه کنیم.

 

 

🔹️روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین ،غزه و دیگر کشورهای اسلامی و روز لبیک به فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره رژیم عاصب صهیونیستی بر میدارند.

🔹️بی تردید قدس شریف آزاد خواهد شد و این وعده خدای متعال حتمی است اما دولت های اسلامی و مردم مستضعف جهان با اتحاد و همبستگی و با بسیج همه امکانات برای خشکاندن ریشه این غده سرطانی در مقابل طراحان جنایتکار و مزدور معامله قرن بایستند و از افکار پلید شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و صهیونیست بین الملل جلوگیری کنند.

🔹️از ابتدای شکل گیری رژیم غاصب و سلطه گر اسرائیل همواره به حقوق مسلم مردم مظلوم و مقاوم فلسطین تجاوز شده ،برخی حکومت های عربی و غربی و در راس آنها آمریکا از آنها حمایت کرده اند در حقیقت سلاح های هسته ای و کشتار جمعی که در مقیاس گسترده در زراد خانه های رژیم صهیونیستی ذخیره شده است نه به جهت مقابله با مردم بی دفاع فلسطین بلکه در راستای سلطه بر جهان اسلام و منطقه خاورمیانه است.

🔹️ما ملت مسلمان و همیشه در صحنه ایران با زنده نگه داشتن روز قدس که آرمان جمهوری اسلامی ایران است طنین حمایت خود را رساتر از همیشه نسبت به مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین به گوش جهان خواهیم رساند .

کانون بسیج فرهنگیان و دانش آموزی ناحیه دو برادران سنندج

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَن تَرْضَىٰ عَنكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُل إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ…» (سوره بقره/آیه ۱۲۰).

روز قدس ، یادآور عرصه نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از مظلومان عالم به ویژه فلسطین مظلوم و اعلام برائت از جبهه استکبار و در رأس آن رژیم صهیونیستی است.

امروز با توسعه ابزارهای ارتباطی و نزدیک‌تر شدن جوامع بشری ،درک بهتری از فجایع و مصیبت‌ها درمیان انسان‌ها به وجود آمده است. از زمان اشغال سرزمین فلسطین تا کنون بسیاری، این واقعیت را گوشزد کرده‌اند که مسئله اشغال سرزمین فلسطین ، موضوع یک ملت و دولت یا یک قوم وقبیله نیست بلکه شراره‌ های شری آشکار است که دامان انسان وانسانیت راگرفته وحدود آن در گستره‌ی یک جغرافیای خاص محدود نخواهد شد.

در روزگاری که تمام ابرقدرت‌های جهان تلاش داشتند نام فلسطین را در تاریخ به فراموشی بسپارند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس مسیر معادلات دنیای استکبار را به هم ریخت و این ابتکار جاویدان ظلم وارد شده بر مردم فلسطین را هر سال به جهانیان یادآوری می‌کند.

در طول این سال‌ها آزادی‌خواهان زیادی در جهان علیرغم فشار‌ های موجود به تبیین جنایت‌ های وارده بر مردم فلسطین و اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی رژیم صهیونیستی‌ پرداخته‌اند، اما فشار‌های نظامی و سیاسی همواره مانع این اقدامات در جهان بوده‌اند و حتی برخی دولت‌های نیز در برابر این رژیم جعلی سکوت و همراهی کرده‌اند.

دراین شرایط فوق العاده حساس تاریخی وتحولات اخیر جهان اسلام ، که رژیم صهیونیستی در سایه تبلیغات منحرف کننده رسانه های مزدور غرب با ادامه شهرک سازی در اراضی اشغالی، فشار مستمر و سخت گیری بر زندانیان مظلوم وبی دفاع فلسطینی،اهداف ظالمانه خود را به پیش می بردوبه آتش حوادث منطقه دامن می زند،  وحدت و همبستگی جزء به جزء امت اسلام در قبال توطئه های آمریکاوصهیونیست هاوهمچنین مقابله سدید با آنهاو محکومیت رژیم منحوس اسرائیل ضرورتی بس مهم، حیاتی و اجتناب ناپذیراست.

اکنون در آستانه جمعه‌ ای دیگر از جمعه های بیادماندنی آخر ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی قرار داریم که از سوی معمار بزرگ انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رضوان ‌اللَّه‌ تعالی علیه) روز قدس نامیده شد؛ همان لیلةالقدر تاریخ اسلام که تا مطلع الفجرِنجات همه ملتهای مسلمان و مخصوصاً ملت شجاع و مظلوم فلسطین،باید باحفظ بیداری وهوشیاری خویش دست از تلاش مجاهدانه و وحدت محور بر نداشته ، همچون همیشه ، تکلیف الهی و انسانی خود را ادا کنیم و با آرمان مقدس فلسطین و مردم مظلوم غزه تجدید میثاق نمائیم.

روز قدس ، روز امید و اتحاد مسلمانان بیدار در سایه مقاومت است . روز قدس روز همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و روز منکوب کردن تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی است ؛ آری ! این یادگار بزرگ امام راحل(ره) است که نور امید را در دل های مستضعفان روشن می کند و لرزه بر اندام مستکبران می اندازد.

اینک پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب و در هر شرایطی تعطیل‌ ناپذیر است ، لذا در پی محدودیت‌ های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری ما فرهنگیان ؛دانش آموزان و بسیجیان آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج ضمن دعوت از عموم مردم به همراه ملت بزرگ ایران با حضور پررنگ خود در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و با ادای دین و احترام به شهدای راه آزادی قدس، حمایت همیشگی خود را از آرمان قدس شریف، انتفاضه سرافراز و مقاومت ملت مظلوم فلسطین اعلام داشته ودوشادوش ملت مسلمان ایران باحضور گسترده ، فعالانه و آگاهانه در شبکه های اجتماعی پیام روزجهانی قدس را باشکوه تر و رساتر از گذشته به گوش جهانیان رسانده وانزجارخودراازرژیم غاصب صهیونیست با سر دادن فریاد «مرگ بر اسرائیل» در فضای حقیقی و مجازی به گوش جهانیان خواهیم رساند.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

 

بسیج دانش آموزی و فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج

 

 

🔹️روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین ،غزه و دیگر کشورهای اسلامی و روز لبیک به فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره رژیم عاصب صهیونیستی بر میدارند.

🔹️بی تردید قدس شریف آزاد خواهد شد و این وعده خدای متعال حتمی است اما دولت های اسلامی و مردم مستضعف جهان با اتحاد و همبستگی و با بسیج همه امکانات برای خشکاندن ریشه این غده سرطانی در مقابل طراحان جنایتکار و مزدور معامله قرن بایستند و از افکار پلید شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و صهیونیست بین الملل جلوگیری کنند.

🔹️از ابتدای شکل گیری رژیم غاصب و سلطه گر اسرائیل همواره به حقوق مسلم مردم مظلوم و مقاوم فلسطین تجاوز شده ،برخی حکومت های عربی و غربی و در راس آنها آمریکا از آنها حمایت کرده اند در حقیقت سلاح های هسته ای و کشتار جمعی که در مقیاس گسترده در زراد خانه های رژیم صهیونیستی ذخیره شده است نه به جهت مقابله با مردم بی دفاع فلسطین بلکه در راستای سلطه بر جهان اسلام و منطقه خاورمیانه است.

🔹️ما ملت مسلمان و همیشه در صحنه ایران با زنده نگه داشتن روز قدس که آرمان جمهوری اسلامی ایران است طنین حمایت خود را رساتر از همیشه نسبت به مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین به گوش جهان خواهیم رساند .

بسیج کارگری و کارخانجات

 

 

🖌بیانیه بسیج طلاب و روحانیون شهرستان سنندج به مناسبت روز جهانی قدس شریف

بسم الله قاصم الجبارین

🖌امروز قدس شریف از هر زمان دیگری به ما نزدیک است

🖌روز قدس روز اسلام و روز دفاع از مستضعفین است. بی تردید پاسداشت روز جهانی قدس و برگزاری تظاهرات مردم مظلوم در فلسطین مقاوم و سراسر جهان نوید فروپاشی رژیم جعلی و پوشالی صهیونیسم و آزادی سرزمینهای فلسطین به ویژه قدس شریف را در دل مومنین دوچندان نموده است.

🖌بسیج طلاب و روحانیون شهرستان سنندج ضمن تبریک این یوم الله مبارک و محکومیت جنایتهای رژیم غاصب صهیونیست از همه بیدار دلان جهان اسلام می خواهد که در شرایط شیوع کرونا بیدارتر، یکپارچه تر و با ابتکارتر از همیشه نابودی اسرائیل را فریاد بزنند و به انحای گوناگون به ندای حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) لبیک گویند که نصرت الهی نزدیک است.

🖌🖌🖌بسیج طلاب و روحانیون شهرستان سنندج

 

همچنین بسیج حقوقدانان، بسیج هنرمندان و شورای راهبردی بسیج ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این راستا بیانیه های را صادر و انزجار خود را از جنایات صهیونیست ها اعلام داشتند.