مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: بهسازی مسیر سنندج – مریوان با احداث واریانت گردنه خروسه به طول ۱۱ کیلومتر و همچنین تقاطع غیرهمسطح مریوان - سنندج - دیواندره با جدیت در حال انجام است.

به گزارش نوای آبیدر،‌ عرفان مرادی اظهار داشت: بهسازی مسیر سنندج – مریوان از سال‌های گذشته در دستور کار بوده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است که می توان به احداث و بهره برداری از واریانت تیژ تیژ – گاران به طول ۵۲ کیلومتر در تیر سال گذشته اشاره کرد.

 

وی افزود: بهره برداری از این ۵۲ کیلومتر مزیت‌های بسیار مثبتی از جمله کاهش تصادفات و ایمنی بیشتر و همچنین رضایت‌مندی  کسانی که از این محور جدید استفاده کرده اند را به دنبال داشته است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان یادآور شد: بهسازی محور سنندج به مریوان در ۲ نقطه دیگر نیز در جریان است که یکی از این طرح‌ها احداث واریانت گردنه خروسه به طول ۱۱ کیلومتر است.

 

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹ درصدی پروژه اظهار داشت: پروژه احداث واریانت خروسه در ۲ قطعه ۴.۷ و ۶.۳ کیلومتری به پیمانکار واگذار شده و اعتبار اولیه آن هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال است.

 

مرادی افزود: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح سنندج – مریوان نیز که بخشی از پروژه بهسازی مسیر سنندج – مریوان است، در حال اتمام بوده و حداکثر تا هفته دولت سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.