فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: برشمردن سیاست‌های جمهوری اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام برای جوانان و نوجوانان کاری بس مهم است چرا که دشمن به دنبال انحراف این دو قشر از جامعه اسلامی است.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در همایش وحدت که با حضور علما و روحانیون اهل سنت و تشیع در سنندج برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: امیدواریم با وجود پیامبر اکرم (ص) از محبت دین مبین اسلام بهره ببریم و در سایه ولایت برای پیشبرد اسلام عزیز که نهضتش با طلوع خورشید میلاد پیامبر اکرم رقم خورد در کنار هم زندگی کنیم.

وی گفت: در ایامی که جهل و خرافات بر آن منطقه مسطور بود پیامبر با نهضتش تحول جدیدی را آغاز کرد و انسان را به انسانیت حقیقیش بازگرداند.

وی با بیان اینکه امام ما در عصر حاضر منادی وحدت و پرچمدار عزت اسلام بود، افزود: همه ما در کنار هم برای یک هدف مشترک فعالیت می کنیم و هزینه های سنگینی را صرف کرده ایم و انقلاب اسلامی شهدای بزرگی را تقدیم کرده است .

سردار حسینی تاکید کرد: روزی که طلوع میلاد با برکت پیامبر در ۵۳ سال قبل از میلاد اتفاق افتاد، خبر حادثه خوشی را برای انسانها رقم خورد چرا که علم کائنان و سحر ساحران را باطل کرد.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) با اخلاق و کردار شایسته، قدرت بیان، بلاغت و فصاحت خود تلاش و نهضتی را آغاز کرد که امروز جمع میلیاردی مسلمانان از آن بهره می برند.

 

سردار حسینی گفت: شخصیت پیامبر اکرم (ص) نهضت بزرگ فرهنگی و تحولی عظیم در اندیشه بشری بوجود آورد و قرن هاست ادامه پیدا کرده و از آن دین بهره می بریم .

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم وحدت و یکپارچگی را راهبرد خود قرار داد و ما هم باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم، ادامه داد: پیامبر با ایجاد عقد اخوت و برادری در بین انصار و مهاجرین وحدت اسلامی را رقم زد و راهنما و کشتی نجاتی برای مسلمانان گشت.

سردار حسینی اضافه کرد: هر کسی از جماعت دوری کند گرگان وحشی وی را خواهند درید اما جماعت و ید واحد قدرتمند است لذا اتحاد و یکپارچگی رمز پیروزی انقلاب و پیش برنده اهداف نظام است و باید وجود اشتراکات خود را برجسته و تقویت کنیم و به آن ببالیم.

وی گفت: امروز استعمار سعی می‌کند اختلاف‌های قومی و مذهبی را در کشورهای اسلامی راه بیاندازد اما درک جامعه اسلامی در مقابل این توطئه‌ها پیروز خواهد شد.

سردار حسینی افزود: دین، قرآن، پیامبر، قبله، معاد، حب اهل بیت واحد همگی از عوامل وحدت بخش در بین مسلمانان است و باید بر آنها تأکید شود.

وی تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که؛ ندای وحدت در دنیا گران جا افتاده است، آن را آسان نشکنید  چرا که هر کس آن را بشکند خیانت کرده است لذا امروز استعمار با توجه به عامل وحدت سعی می کنند شکاف ها را از طرق مختلف قومی و مذهبی بین شیعه و سنی بوجود آورند پس باید تلاش کنیم راه نفوذ دشمن را ببندیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: برشمردن سیاست‌های جمهوری اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام برای جوانان و نوجوانان کاری بس مهم است چرا که دشمن به دنبال انحراف این دو قشر از جامعه اسلامی است لذا گسترش تعمیق فرهنگ اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه دینی همه ماست.
وی در پایان گفت: امروز وظیفه همه ما سنگین است و باید پرچمدار عدالت و دفاع از مظلومین و حمایت از محور مقاومت باشیم و طبیعتا دشمنان بزرگی داریم لذا ماموریت علما فراتر از مرزهای جغرافیایی و فیزیکی است.

 

 

پیام دین مبین اسلام ارزش دادن به انسانیت است

 

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه این همایش اظهار داشت: علمای ما علی رغم تمامی مشکلات مادی و معیشتی بیان خداوند را جدی گرفتند و در سنگر اتحاد و یکپارچگی ایستادند.

وی با بیان اینکه هفته وحدت سرلوحه زندگی برای بشریت در تلالو اتحاد و یکپارچگی است افزود: پیامبر اسلام جامعه ای را ایجاد نمودند که در پرتو قرآن و کلام الهی دوران جاهلیت و نادانی را کنار زدند و زندگی جدیدی را برای مسلمانان و انسان ها به ارمغان آوردند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دشمنان ما به دنبال ایجاد تفرقه در میان مسلمانان هستند، خاطر نشان کرد: هدیه دشمن برای جهان اسلام غارت، چپاول، کشتار کودکان و ایجاد تفرقه میان مسلمانان است.

به گفته وی پیام دین مبین اسلام ارزش دادن به انسانیت است که صلح و برادری را برای جوامع به همراه دارد.

ماموستا رستمی در ادامه با اشاره به اینکه اعجاز پیامبر اسلام (ص) یک اعجاز ماندگار و جهانی بود افزود: اعجاز پیامبر اسلام مرکز وحدت است و تا همیشه ادامه خواهد داشت تا جهان را با نور خداوند یکتا روشن سازد و انسان را از خواب غفلت رهایی بخشد.

وی در ادامه سخنان خود با تبریک تشکیل کابینه دولت سیزدهم به اهمیت توجه به علمای اهل سنت اشاره نمود و گفت: ماموستایان دینی مرکز آرامش و وحدت هستند اما متاسفانه در دولت های قبل چندان مورد توجه قرار نگرفتند که انتظار می رود در دولت سیزدهم که دولت کریمه است توجه ویژه ای به این عزیزان شود.

رستمی در ادامه با قدردانی از نیروهای امنیتی و انتظامی ؛ آرامش امروز کشور را مرهون رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام دانست و بیان داشت: لازمه توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای احساس امنیت و آرامش است و امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امنیت و آرامش در کشور ما برقرار است.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز دشمن غاصب صهیونیستی با تصرف قدس شریف دست به هر جنایتی بر علیه مسلمانان می زند افزود: امروز در کنار دشمنی های رژیم صهیونیستی شاهد حوادث تلخی در افغانستان و در مساجد این کشور هستیم که در میان هیچ یک از ملت های جهان اینگونه رفتارها جایگاهی ندارد.

وی در پایان خواستار حضور همگانی مردم در مقابله با ویروس کرونا شد و با بیان اینکه همگی باید برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند افزود: ما همگی باید به سمتنی حرکت کنیم که با تزریق واکسن کرونا ایمنی و سلامت را در جامعه دوچندان نماییم و مالنع از گسترش بیش از پیش ویروس شویم.

 

دشمنان می خواهند با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان اختلاف بیندازند

ماموستا جلال مرادی امام جمعه شهرستان دیواندره در ادامه این مراسم اظهار داشت: بعد از شهادت وحدانیت الله، وجود منبع فجر الوجود نبی اکرم (ص) به عنوان عنصر دوم ماهیت ایمان شهادت به رسالت حضرت محمد (ص) است.

وی گفت: وحدت ما وحدتی شعوری و تکلیفی است لذا باید منویات رهبر معظم انقلاب را از رهبر بصیر خود بگیریم که توهین به مقدسات اهل سنت و اهل تشیع را حرام شرعی می دانند.

وی افزود: در این برهه از زمان که دشمنان می خواهند با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان اختلاف بیندازند در جواب یاوه گوی های آنها باید بگوییم که به عنوان علمای شافعی مذهب و علمای سرباز ولایت همه با هم برادر هستیم و هر کسی بخواهد که به اسم شیعه و سنی در بین مذهبی یکدیگر اختلافی بیندازند از ما نیستند.

ماموستا مرادی با بیان اینکه امروز آتش فتنه علیه وحدت ما همچنان وجود دارد  اما در این عرصه ی بیداری اسلامی از علما بیشتر انتظار می رود یادآور شد: هیپگاه وحدت و امنیت ملی خود را هرگز فدای غرض های بدخواهان دین مبین اسلام نکنیم.