نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بر پایه استکبارستیزی و نفی طاغوت بنا نهاده شده است و این مهم جزو جدایی ناپذیر انقلاب مردم ایران است.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در سنندج اظهار کرد: سیزده آبان یادآور وقایع و حادث مهمی در تاریخ این سرزمین است که یکی از این وقایع به خاک و خون کشیدن دانش آموزان انقلابی توسط عوامل رژیم طاغوت است.

وی افزود: به شهادت رسیدن دانش آموزان توسط طاغوتیان نشان دهنده این مهم است که در آستانه انقلاب حتی نوجوانان ما نیز نگاه ضد استکباری و ضد طاغوتی داشتند و برای پیروزی انقلاب جان خود را فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: در سال ۵۸ نیز شاهد مناسبتی دیگر با عنوان اشغال لانه جاسوسی بود و در آن روزها عده ای تصمیم گرفتن به دلیل جاسوسی ها و توطئه هایی که از سفارت آمریکا علیه انقلاب می شد از دیوار سفارت بالا رفته این لانه جاسوسی را تسخیر کنند.

حجت الاسلام پورذهبی تصریح کرد: سیزده آبان نماد مبارزه ملت ایران با آمریکاست و درست است که پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شاهد افزایش دشمنی ها و توطئه های استکبار جهانی علیه ملت ایران بودیم اما بالاخره این ها لوازم یک انقلاب ضداستکباری است و نمی شود شعارهایی بدهیم و به آن عمل نکنیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب ضد استکباری بوده است و ماهیت این انقلاب هم می طلبد که مبارزه با استکبار و ایادی آن به نحو احسن انجام شود هر چند در این راستا لطماتی بخورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قیام امام حسین(ع) را در نظر داشته باشیم به این مهم می رسیم که ایشان با استکبار زمان خویش بیعت نکرد و در مسیر مبارزه و نفی استکبار، خود و خانواده و یارانشان آسیب دیدند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مبارزه با استکبار دارای رویش ها و ریزش هایی است و کسانی در اوایل انقلاب بودند که خیلی شور و هیجان داشتند و در قضیه سفارت آمریکا هم بودند اما در مرور زمان دچار ریزش و لغزش شدند.

حجت الاسلام پروذهبی افزود: الان بحث این افراد سفارت و اشغال آن نیست بلکه بحث پرهیز از استکبار ستیزی است و با خودباختگی به دنبال القای این مبحث در جامعه هستند.

وی افزود: متأسفانه رئیس جمهور فرانسه به پیامبر(ص) توهین می کند اما غرب گرایان داخلی هیچ موضعی نمی گیرند اما وقتی در کشور شاهد رونمایی از دستاوردهای دفاعی و آزمایش موشکی هستیم این آقایان به شدت موضع می گیرند.

حجت الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: باید بدانیم که ماهیت ظلم و مستکبرین در طول تاریخ تغیر نمی کند اما ممکن است رنگ عوض کند.

وی افزود: برخی ها به خیال باطل خویش فکر می کنند که اگر ما دست از استکبارستیزی برداریم همه چیز درست می شود و این افراد کسانی هستند که برای دفاع از ممکلت هیچ هزینه ای نکرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه افزود: استکبار جهانی همواره برای رسیدن به اهداف شوم خویش در فکر تغییر نقشه هاست.

حجت الاسلام پورذهبی اظهار داشت: در این خصوص کسانی اظهار نظر می کنند که در اول انقلاب جزو افرادی بودند که می خواستند با افراط مقاصد خود را اعمال کنند و این افراد نوعی خودباختگی و خود فروختگی در برابر استکبار دراعمال و رفتار آن ها موجود است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می کنیم که جوانان و اهل علم مطالعه کنند که انقلابی که ذات آن بر استکبار ستیزی بنا نهاده شده است چه طوری در برابر مستکبرین واداده گی داشته باشد و همچون شیر بی یال و کوپال باشد.

حجت الاسلام پورذهبی تأکید کرد: برگشت به آموزه های دینی و فرمایشان امام و رهبری در این زمینه بسیار کارساز است و امیدواریم همه ما بر عهد خودمان که استکبار ستیزی است پایدار باشیم.

انتهای پیام/