نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فتنه گران در سال ۸۸ سعی بر محقق کردن توطئه جمهوری اسلامی تقلبی و به حاشیه راندن ارزش های انقلاب داشتند که مردم با قیام ۹ دی این توطئه‌ را خنثی کردند.

به گزارش نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج اظهار کرد: یکی از اتفاقات مهمی که در چهل ساله انقلاب اتفاق افتاده است وقایع سال ۸۸ است.
وی افزود: مقام معظم رهبری همواره از اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به نام فتنه یاد کردند و این نامگذاری توسط ایشان انجام شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با اشاره به فتنه گران تاکید داشتند که اینها کشور را به لب پرتگاه بردند و این درحالی است که از اوایل انقلاب توطئه های زیادی همچون گروهک ها اتفاق افتاد و در سال ۷۸ مبحث کوی دانشگاه را داشتیم اما در این مدت ندیدیم که بفرمایند که کشور را به لبه پرتگاه بردند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: نسل جدید ما و گذشتگان باید به حوادث سال ۸۸ به عنوان یک امر مهم بپردازند چرا که کسانی در آن حوادث دخیل بودند که جزو ارکان نظام بودند و روسای قوه مجریه و مقننه را در برهه ای از زمان برعهده داشتند.
وی افزود: از سال ۸۸ تعبیر به پتک جمهوریت کردند چرا که مردم با بصیرت ایران با حضور به موقع خود در صحنه در برابر فتنه گران ایستادند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: انتخابات سال ۸۸ جزو کیفی ترین انتخابات در تاریخ انقلاب به شمار می آید چون فضایی ویژه از مشارکت اقشار مختلف را به وجود آورد اما متاسفانه فتنه گران به مقابله با این مشارکت و آرای بالای مردمی پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص فتنه گران اظهار کرد:
غرور و استکبار، تمکین نکردن در برابر قانون، اسیر توطئه دشمن شدن و گذشتن از خط قرمز های نظام موجب شد که فتنه گران نزد گروهی محبوبیت پیدا کنند و خوشحالی دشمنان خارجی را رقم بزنند.
وی افزود: حرف های مخالفین در دهه ۶۰ که علیه قانون می زدند توسط فتنه گران در سال ۸۸ تکرار شد و تابوهایی شکست و دیگران از خارج از مرزها خوشحال شدند.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار کرد: حضرت آقا نزدیک به ۳۰ بار در رابطه با فتنه سال ۸۸ صحبت کردند و در این منویات به جمهوری اسلامی تقلبی اشاره کردند که فتنه گران سعی بر اجرایی کردن آن داشتند اما به فضل الهی و قیام عظیم مردمی در نهم دی ماه شاهد خنثی شدن آن بودیم و این روز ماندگار شد.
وی افزود: متاسفانه در کشور بعدها به این روز بزرگ خوب پرداخته نشد و امیدواریم همه دلسوزان نظام روزی بشینند و این وقایع را بررسی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود با اشاره به شخصیت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: کسانی که ماندگار هستند و در قلب ها جای می گیرند اولین ویژگیشان این است که انسان های ازخودگذشته هستند.
وی افزود: شهید سلیمانی با اینکه بازنشسته بودن اما سکون پیدا نکرد و با ایثار و ازخودگذشتگی در مسیر آرمان های انقلاب و مردم قدم برداشت و این از جمله رازهای محبوبیت ایشان است.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار داشت: انسان جهادگر و وظیفه شناس همیشه کاری را که باید انجام دهد انجام می دهد و شهید سلیمانی فردی وظیفه شناس و مجاهدی خستگی ناپذیر بود.
دلسوز بودن و غم گسار بودن و مردمی بودن شهید سلیمانی در دوران زلزله و سیل و حوادث مختلف ایشان را از یک شخصیت نظامی و انقلابی به یک شخصیت ملی و اسطوره جاودان تبدیل کرد و نام و یاد این شخصیت بزرگ در تاریخ ایران جاودانه خواهد بود.
انتهای پیام/