جانشین وزیر اوقاف اقلیم کردستان عراق گفت: تقویت حافظه تاریخی، تحلیل و بررسی نظرات علمای جهان اسلام و تأکید بر مشترکات از عوامل تقویت وحدت اسلامی و مقابله با توطئه دشمنان است.

به گزارش نوای آبیدر ،ماموستا عرفان رشید شریف روز چهارشنبه در اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در سنندج اظهار کرد: آیین اسلام یک آیین وحدت بخش است برای تقویت انسجام جامعه و در قرآن کریم بر برادری و زندگی مسالمت آمیز تأکید کرده است.

وی افزود: آموزه‌های اسلامی بر احترام به اقوام و مذاهب تأکید دارند و ما مسلمانان باید با تأسی از سیره رسول الله (ص) و عمل به آموزه های قرآنی در راستای تقویت وحدت و انسجام در بین امت اسلامی تلاش کنیم.

ماموستا رشید شریف از تقویت حافظه تاریخی، تحلیل و بررسی نظرات علمای برجسته جهان اسلام و تأکید بر مشترکات به عنوان عوامل تقویت وحدت اسلامی و مقابله با توطئه دشمنان اسلام یاد کرد.

وی افزود: وزارت اوقاف اقلیم کردستان عراق همواره تلاش کرده است که برای نزدیک کردن قلوب مسلمین در این اقلیم تلاش کرده است و خرسندیم که امروز در شهر سنندج و در ایران شاهد برگزاری اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی هستیم.

جانشین وزیر اوقاف اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: بر خورد واجب می دانیم که از تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای نزدیک کردن قلوب مسلمین منطقه تشکر کنیم.