مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: درب تمام ادارات شهرستانی باید به روی همه صاحب نظران و دلسوزان کردستان باز باشد و فرهنگ باید مردمی باشد و توسط خود مردم اداره شود.

به گزارش نوای آبیدر ، علی اصغر دریایی روز یکشنبه در مراسم معارفه مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان که با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: افتخار می کنم خادم فرهنگ استانی هستم که شهر سنندج آن به شهر مناره ها مشهور است و مردمانش نه تنها با ادبیات، شعر، موسیقی و هنرهای تجسمی نیستند بلکه زندگیشان با این هنرها عجین شده است.

وی افزود: درب ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان های مختلف کردستان نه تنها برای اصحاب فرهنگ و هنر باز است بلکه از صاحب نظران و صاحبان ایده از نقاط مختلف استان نیز برای نقش آفرینی در حوزه فرهنگ و هنر دعوت می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تصریح کرد: فرهنگ باید مردمی باشد و توسط خود مردم اداره شود.

دریایی افزود: در راستای مردمی کردن فرهنگ استان کردستان ما به تدوین یک سند و چشم انداز با در نظر گرفتن زیست بوم کردستان با راهبردهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و با مشارکت هیأت های اندیشه ورز اقدام خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: این سند یک ریل گذاری فرهنگی است که با جا به جایی مدیران دیگر برنامه های فرهنگی و هنری موجب دست انداز قرار نخواهد گرفت.

دریایی اعلام کرد: نیازمند نظرات، پیشنهادات و نقدهای سازنده اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه هستیم و در این راستا پذیرای همه اقشار مختلف مردم هستیم.