دردومین روز هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید آوینی مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای بهشت محمدی سنندج با حضور جمعی ازمسئولین و هنرمندان استان برگزار شد.

به گزارش نوای آبیدر، پیش از ظهر امروز در دومین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید آوینی مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای بهشت محمدی سنندج با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان استان برگزار شد.

دراین مراسم که مرادی رئیس حوزه هنری استان و کارکنان حوزه هنری استان کردستان، سرهنگ داودنیا رئیس سازمان بسیح هنرمندان کردستان، احمدی معاون هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، نمایندگانی از بنیاد شهید و جمعی از هنرمندان نیز حضور داشتند و با حضور بر مزار شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس با آرمان های شهداء تجدید بیعت کردند.

هنرمندان در ادامه با حضور برمزار استاد شاهرخ اورامی از شاعران انقلابی ، خلیفه میرزا آغه غوثی از بزرگان عرصه هنر عرفانی استان و جمعی دیگر از هنرمندان و قرائت فاتحه به روح بلند این هنرمندان ادای احترام کردند.

۱۸ لغایت ۲۵ فروردین ماه  به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و برنامه های متعددی در استان کردستان برنامه ریزی شده است که دیدار با نماینده ولی فقیه، تجلیل از چهره های برتر هنر انقلاب در سال ۱۳۹۹، برگزاری ورک شاپ و نمایشگاه های مجازی بخشی از این برنامه هاست.