امام جمعه موقت سنندج گفت: برکات هشت سال دفاع مقدس در استقلال و اقتدار کشورمان نمود عینی پیدا کرده است و باید این دستاوردها برای نسل آینده ساز جامعه حفظ شود.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا سید احسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: هفته گرامیداشت دفاع مقدس زمانی برای بازگو کردن خوبی ها و شاخص های فرهنگی جامعه ایران است.

وی افزود: ملت ایران متشکل از اقوام و مذاهب گوناگون در دوران هشت سال دفاع مقدس در کنار همدیگر حماسه های جاودانه ای را خلق کردند که هم اکنون نیز مورد تحسین جهانیان است.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: عزت و اقتدار کنونی ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان سرفراز بوده و باید همواره نام و یاد این بزرگواران گرامی داشته شود.

ماموستا حسینی از امنیت به عنوان نعمتی بزرگ یاد کرد که خداوند متعال به مردم ایران ارزانی داشته است.

وی تأکید کرد: باید اقوام و مذاهب مختلف در کشور از دستاوردهای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس محافظت کنند و نسل جوان جامعه را نیز با این شاخص های غرور آفرین آشنا کنند.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته به وضعیت سخت معیشتی بسیاری از افراد جامعه اشاره کرد و گفت: امیدواریم مسئولان ارشد کشوری و تصمیم گیران عرصه اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع این دغدغه تلاش کنند.