رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی یکی از شهروندان سنندجی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، مهدی دانش پور اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس و طرح شکایتی با این عنوان که فردی اقدام به انتشار تصاویر شخصی وی همراه با نوشتن مطالب و الفاظ نامناسب در یک صفحه اینستاگرامی کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات کارشناسی توسط کارشناسان، هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با مقام قضائی کلیه محتوای صفحه مذکور و پست‌های مربوطه حذف شد و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا استان کردستان تأکید کرد: کاربران در فضای سایبر از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی خودداری کنند و در تعامل با دیگران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رعایت احترام به حریم خصوصی افراد را نیز همواره مدنظر داشته باشند.

وی ضمن هشدار به کسانی که با آبرو و حیثیت دیگر کاربران بازی می‌کنند، بیان داشت: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاه‌برداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.

دانش پور اعلام کرد: هموطنان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.