رئیس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سنندج گفت: عاملان قطع و قاچاق درختان روستاهای بخش حسین آباد با هوشیاری ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش نوای آبیدر، محمد رئوف نصری اظهار کرد: با هوشیاری ماموران پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و همکاری پاسگاه انتظامی حسین‌آباد، عملیات قطع درختان جنگلی در روستاهای «امروله» و «منصور بلاغی» متوقف و عاملان آن دستگیر شدند.
وی افزود: قاضی کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج دستور بازداشت هفت نفر مشارکت کننده در قطع و بارگیری این درختان را صادر و دستور انتقال خودرو به پارکینگ و توقیف اره موتوری درخت‌بر را صادر کرد.
نصری اعلام کرد: ضمن تشکیل پرونده قضایی با دستور قاضی کشیک انجام تحقیقات در مورد نحوه و گسترش فعالیتهای عاملان قطع درختان صادر شد.
وی افزود: در همین رابطه یک کامیون حدود ۱۲ تا ۱۵ تن چوب درختان جنگلی و خودرو «نارون» و «بید» حاشیه رودخانه‌ در روستاهای «امروله» و «منصور بلاغی» بخش حسین آباد سنندج توقیف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سنندج ضمن دعوت از مردم و دوستداران و همیاران طبیعت به مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی جنگلها و مراتع استان، از شهروندان خواست هرگونه تخریب و تصرف، قطع چوب خودرو و غیرمجاز، آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع را به شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به صورت شبانه‌روزی اطلاع داده و در صورت مشاهده آتش سوزی ضمن اعلام سریع محل به سامانه تلفنی ۱۵۰۴ تا رسیدن نیروهای ویژه اطفای حریق به محل با توجه به طی مسیر با رعایت کامل نکات ایمنی از گسترش آتش جلوگیری کنند.