فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: همزمان با ایام ولادت رسول الله(ص) و به مناسبت هفته وحدت امشب به صورت همزمان در ۴۰ مسجد نوای مولودی خوانی طنین انداز می شود.

به گزارش نوای آبیدر، سرهنگ حسن عسکری صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته وحدت و ایام ولادت رسول الله (ص) به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: پیامبر(ص) محور وحدت و الگوی همیشگی مسلمانان برای همیشه تاریخ بوده و گرامیداشت ایام هفته وحدت امری مهم و ضروری است.

وی افزود: دشمنان در طول تاریخ هزار و ۴۰۰ ساله اسلام همواره سعی کرده اند مسلمانان را از حول محور رسول الله (ص) دور کنند اما نه تنها به این مقصود شوم نرسیده اند بلکه روز به روز بر عشق و ارادت مسلمانان به ساحت مقدس رسول الله (ص) افزوده شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج خاطرنشان کرد: کردستانی ها در طول تاریخ پرافتخار اسلامیشان همواره در عزت و شکوفایی این آیین الهی سهیم بوده اند و یکی از این نقش آفرینی ها مراسم ویژه مولودی خوانی آن ها در طول ماه ربیع الاول است.

عسکری افزود: متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم شاهد برگزاری مراسم مولودی خوانی در مساجد و مجامع مردمی باشیم لذا سپاه سنندج در یک طرح ابتکاری اقدام به پخش همزمان آیین مولودی خوانی به صورت همزمان در ۴۰ مسجد به گستره این شهر فرهنگی خواهد کرد.

وی اعلام کرد: امشب نیم ساعت قبل از اذان مغرب به صورت همزمان از بلندگوهای ۴۰ مسجد در نقاط مختلف شهر سنندج شاهد طنین انداز شدن مولودی خوانی پیامبر نور و رحمت خواهیم بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج همچنین از هماهنگی با ۴۰ نانوایی سطح شهر سنندج برای توزیع نان صلواتی در بین شهروندان در روز سه شنبه خبر داد.

عسکری افزود: جمعی از جوانان سنندجی نیز برای محکوم کردن اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول الله (ص) عصر فردا کاروان خودرویی را  در سطح شهر به راه خواهند انداخت که با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بیرق هایی مزین به نام رسول الله (ص) نیز توسط این کاروان حمل و برافراشته می شود