فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: طرح شهید سلیمانی با هدف شناسایی سریع‌تر و جداسازای بیماران مشکوک در کردستان اجرایی می‌شود.

به گزارش نوای آبیدر،‌سردار سیدصادق حسینی در جلسه ستاد کرونا استان کردستان در سنندج اظهار کرد: همزمان با شروع طرح شهید سلیمانی با کمک نیروهای بسیجی، اقدامات لازم در قالب تیم‌های عملیاتی در نقاط منتخب سطح استان، در سه حیطه مراقبت، حمایت و نظارت بر اساس دستورالعمل‌های کشوری و آموزش‌های مرتبط، انجام گرفت و خوشبختانه این طرح در استان نتایج بسیار خوبی داشت.

فرمانده سپاه کردستان خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی نقش مهمی در کاهش آمار مرگ و میر و شناسایی سریع‌تر افراد ابتلا به این ویروس داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به نقش مهم اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، تشدید اجرای این طرح در دستور کار سپاه قرار گرفته است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: در طرح جدید که با عنوان «تشدید طرح شهید سلیمانی» قرار است در کشور اجرا شود مبنا شناسایی و جداسازی افراد مشکوک با هدف قطع زنجیره کرونا در جمعیت آماری بیشتری است.

وی با بیان اینکه این مبنا گذاشته شده که در حال حاضر ۸ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند، گفت: باید به ازای هر بیمار ۱۰ نفر از اطرافیان آنها تست شوند و در مجموع ظرف یک هفته یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مورد آزمایش قرار گیرند.

سردار حسینی اضافه کرد: بعد از تشدید عملیات جداسازی انجام می‌شود در صورت تحقق این مهم شاهد روند کاهشی در آمار بیماران از ۸ هزار نفر به ۲ هزار نفر خواهیم بود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: در این مرحله اقشار هم ورود پیدا می‌کنند و در صورت مشاهده فرد مشکوک در ادارات، محلات، کارخانه ها و غیره از طریق ۴۰۳۰ گزارش و تیم‌ها فوری ورود خواهند کرد.

وی اضافه کرد: این طرح با همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها ممکن است و شهرستان‌هایی مانند سقز باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.