استاندار کردستان گفت: روحانیون کردستانی نقش ویژه ای در تقویت تعامل دولت و مردم دارند لذا برای کاهش دغدغه های معیشتی این بزرگواران تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

اسماعیل زارعی کوشا روز یکشنبه در همایش یاوران بصیرت که با حضور ائمه جمعه استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بیداری جهان اسلام نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران است و شاکله این حرکت نیز به ۱۹ دی سال ۵۶ مردم قم برمی گردد.
وی با اشاره به جایگاه محوری روحانیون در جامعه افزود: شهادت روحانیون هم نشان حقانیت روحانیون و مردم کردستان است و هم اثبات دروغگویی گروهک های تروریستی و معاندین انقلاب است.
استاندار کردستان تصریح کرد: ائمه جمعه در شهرستان ها مرجع مراجعات مردمی هستند و امیدواریم با رهنمون های خویش دولتمردان را یاری رسانند.
زارعی کوشا اظهار داشت: دولت سیزدهم برنامه ای را برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور آغاز کرده است و شاهد تفاوت ویژه ای نسبت به لایحه بودجه سنوات گذشته هستیم و سعی شده که دستور مقام معظم رهبری در بودجه امسال لحاظ شود.
وی افزود: بر اساس پیش بینی ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ کردستان رشد بالای هشت درصدی اقتصاد را در سال آینده خواهد داشت و اختیاراتی را برای استان ها متناسب با این هدف گذاری در نظر گرفتند.
زارعی کوشا اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ به جای وزیر محوری استاندار محوری قرار گرفته است و صندوق عدالت و پیشرفت در استان ها با دو هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود.
وی افزود: تمام سعی خود را می کنیم که در کردستان از این فرصتی که در لایحه بودجه پیش آمده برای توسعه و پیشرفت استان بهره گیریم.
استاندار کردستان اظهار کرد: بعد از استقرار مدیران جدید، شورای اداری استان را در ۳۱ بخش برگزار می کنیم و سعی داریم فاصله بین مردم و مدیران را برطرف کنیم.
زارعی کوشا اذعان کرد: رفع دغدغه های جامعه روحانیت کردستان از برنامه های اولویت دار ماست و در جریان سفر ریاست جمهوری برای این مبحث تدبیر می شود.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات ویژه ای از سوی دولت برای مقاوم سازی مسکن روستایی در نظر گرفته شده است که متأسفانه به دلیل برخی مباحث عرفی شاهد استقبال کم روستاییان استان هستیم لذا در این راستا نیازمند روشنگری روحانیون کردستانی هستیم.