امام جمعه سنندج گفت: شوراهای حل اختلاف افتخار دستگاه قضایی هستند و وظیفه خطیر و سنگینی را در راستای مشاجرات و منازعات در جامعه برعهده دارند.

به گزارش نوای آبیدر،‌ماموستا فایق رستمی روز چهارشنبه در جمع کارکنان شوراهای حل اختلاف سنندج با تبریک سالروز تشکیل شوراهای حل اختلاف به اعضاء و کارکنان این نهاد، اظهار داشت : تقویت فرهنگ مصالحه و اصلاح ذات البین در قرآن کریم بارها اشاره شده و از منظر دین مبین اسلام صلح و سازش اهمیت والایی دارد.

وی افزود : شوراهای حل اختلاف افتخار دستگاه قضایی هستند و وظیفه خطیر و سنگینی را برعهده دارند و مشاجرات و منازعات را در جامعه کاهش می دهند و کارکنان این نهاد باید با بردباری، اخلاق مداری و صبر مشکلات مردم را حل و فصل کنند.

ماموستا رستمی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و گفت : شورای حل اختلاف با ایجاد صلح و سازش میان زوجین و ایجاد وحدت، رحمت، مودت و الفت از رشد آمار طلاق در جامعه جلوگیری می کند و فعالیت های این نهاد باید در این راستا افزایش یابد.

وی بر نقش این نهاد در کاهش اطاله دادرسی در محاکم اشاره کرد و افزود : جلوگیری از سرازیرشدن پرونده ها به محاکم قضایی در کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها بسیار تاثیرگذار است و جلب رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

ماموستا رستمی بر لزوم ارتقای سطح معیشتی کارکنان شاغل در این مجموعه تاکید کرد و گفت: توسعه سازمانی بدون در نظر گرفتن نیازهای کارکنان آن سازمان امکان پذیر نیست.

بهادر اسدی معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان در این دیدار از رهایی ۴ محکوم به قصاص در استان کردستان با تلاش شوراهای حل اختلاف استان کردستان در سال جاری خبر داد و افزود: ائمه جماعات و ماموستایان استان کردستان نقش ویژه و منحصر بفردی در ایجاد صلح و سازش در استان دارند که امیدواریم این جایگاه بیش از پیش تقویت شود.