فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: کلکسیونی از همه داشته های یک رزمنده کامل در قاموس شهید امان الهی وجود دارد و ایشان از افتخارات قشر ایثارگران و رزمندگان کردستان هستند.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی پنج شنبه شب به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین جعفرنژاد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس و نجفی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و رئیس بسیج کارمندی استان با خانواده شهید محمود امان الهی دیدار کرد.
وی در این دیدار افزود: یاد و نام همه شهدا را گرامی می داریم و هدف ما از این دیدار عرض ادب و سلام به خانواده این شهید بزرگوار بود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ما هر ساله در استان ها شهیدان گرانقدری را به عنوان شهدای شاخص معرفی می کنیم و امسال نیز دو شهید بزرگوار را به عنوان شهید شاخص سال معرفی کردیم که شهید محمود امان الهی به عنوان شهید شاخص سال استان انتخاب شدند.
سردار حسینی افزود: این شهید عزیز از سابقون است و
هم در سپاه و ارتش و نیروی انتظامی خدمت کردن و هم آزاده و هم جانباز بودند.
وی خاطرنشان کرد: کلکسیونی از همه داشته های یک رزمنده کامل در قاموس این شهید وجود دارد و خدمات این شهید بزرگوار در دوران جنگ تحمیلی و مبارزات انقلابی و تشکیل پایگاه های بسیج در شهرهای مختلف درخشان است.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: شهید امان الهی یکی از افتخارات قشر ایثارگران و رزمندگان کردستان و کشور است.
سردار حسینی افزود: همه شهدا و رزمندگان ویژگی هایی خاصی داشتند اما یک تعداد برجسته تر هستند که شهید امان الهی یکی از این افراد با نام نیک و صاحب اخلاق حسنه و از افتخارات غرب کشور هستند.
موحد امان الهی فرزند شهید امان الهی نیز در این دیدار به زندگی نامه این شهید بزرگوار اشاره کرد و گفت: شهید امان الهی خودشان را وقف مردم کردستان کردند
و امروز برای ما افتخار است که مردم از ایشان به نیکی یاد می کنند.
وی افزود: ایشان فرزند پاسدار بودند و ابوی گرامیشان نیز در منطقه تکاب و در درگیری با ضدانقلاب به شهادت رسیدند.
فرزند شهید امان الهی در ادامه سخنان خود از پیگیری مجموعه سپاه بیت المقدس کردستان برای معرفی این شهید بزرگوار به عنوان شهید شاخص حوزه کارمندی در سال جاری در سطح کشور تقدیر کرد و گفت: این نگاه ها و توجه ها مایه دلگرمی خانواده شهداست.
وی افزود: شهید امان الهی مداح اهل بیت(ع) و قاری قرآن بودند و ۹ تا وصیتنامه دارند که همگی در راستای پیروی از ولایت و امام و رهبری است.
وی خاطرنشان کرد: ایشان اولین آزاده از لیست آزادگان آزاده شده هستند و هم در سپاه و ارتش و هم در ژاندارمری و نیروی انتظامی فعالیت داشتند.
فرزند شهید امان الهی اظهار داشت: این شهید گرانقدر به دلیل جراحات جنگی در سال ۷۹ به درجه شهادت نائل آمدند و بنا بر وصیت خودشان اعضای بدن ایشان از جمله قلب و کلیه ها و کبدشان به چهار بیمار نیازمند اهدا شد.