امام جمعه سنندج گفت: از کردستان تا خراسان شاهد مرقد مطهر خاندان رسول الله (ص) هستیم و به برکت وجود این عزیزان شاهد وحدتی عملی در بین اهل سنت و اهل تشیع کشورمان هستیم.

 

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک ماه ربیع الاول به مسلمانان جهان اظهار کرد: در این ماه انسانی به دنیا آمده است که فخر کائنات و بهانه خلقت است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ایام دهه وقف افزود: سنت حسنه وقف زمینه ساز عدالت اجتماعی و توسعه فرهنگی جامعه است.

امام جمعه سنندج بر ترویج سنت وقف تأکید کرد و گفت: درود خداوند متعال بر فردی باد که اموال خود را برای کمک به نیازمندان وقف می کنند.

ماموستا رستمی افزود: مردم کردستان علاوه بر اموال خود در راستای اعتلای دین اسلام جان خود و فرزندانشان را نیز وقف می کنند که این مهم یک افتخار بزرگ است.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه های این هفته با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: قدردان زحمات نیروهای انتظامی در برقراری امنیت جامعه هستیم.

ماموستا رستمی افزود: نعمت امنیت از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند متعال به ما ارزانی داشته است و باید قدردان این نعمت باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وحدت عملی بین ملت مسلمان ایران اشاره کرد و گفت: از کردستان تا خراسان قدمگاه و مرقد مطهر نوادگان امام موسی کاظم(ع) متبرک است و بین اهل سنت و اهل تشیع در این دیار وحدتی عملی وجود دارد.

امام جمعه سنندج در خطبه‌های این هفته بر رعایت موازین اسلامی و پرهیز از هرزه گویی تأکید کرد و گفت: سلامت فردی زمینه ساز سلامت و امنیت اجتماعی است.