امام جمعه سنندج خواستار توقف کشتار مسلمانان در یمن، افغانستان، سوریه و عراق شد و گفت: سکوت سازمان ملل در مقابل این جنایات قابل قبول نیست.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: اسلام دین اعتدال و میانه روی بوده و همه انسان ها در آموزه های اسلامی دارای حرمت هستند.

وی افزود: متأسفانه دشمنان اسلام سال هاست که در منطقه ما اقدام به شعله ور کردن آتش فتنه کرده اند و پس از ناامیدی آن ها از گروه های تکفیری، اکنون به سوی کشورهای مرتجع و حکام مستبد عربی روی آورده اند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جنایات رژیم آل سعود و حکام مرتجع عربی در یمن یک عمل ضد بشری بوده و باید هر چه سریع تر متوقف شود.

ماموستا رستمی افزود: انتظار می رود سازمان ملل متحد در برابر این جنایات سکوت خود را بشکند و به یاری مردم بی دفاع یمن برود.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته با اشاره به سفر وزیر کشور به سنندج اظهار کرد: بارش سنگین برف در کنار شادمانی و سرور عمومی موجب اختلال در برخی خدمات شهری شد که امیدواریم در آینده با مدیریت بهتر شاهد کاهش این دغدغه های مردمی باشیم.

ماموستا رستمی افزود: حضور مدیران دولت سیزدهم در میدان موجب دلگرمی همگان شده و امیدواریم این تلاش ها زمینه ساز ارتقای خدمت رسانی به مردم باشد.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی را به مردم تبریک گفت و اظهار کرد: امیدواریم این افتخار آفرینی ها روز به روز افزایش یابد.

ماموستا رستمی در پایان خطبه های این هفته بر کمک افراد متمول جامعه به نیازمندان تأکید کرد و گفت: یاری رساندن به نیازمندان موجب ارتقای شاخص های اجتماعی شده و بر کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی تأثیر مهمی دارد.

نمازگزاران سنندجی پس از اقامه نماز جمعه این هفته با طی کردن مسیر مسجد جامع تا میدان انقلاب و سردادن شعارهایی علیه رژیم آل سعود و حامیان مستکبرش خواستار توقف هر چه سریعتر جنایات جنگی در یمن شدند.