نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نباید به برخی افراد اجازه داده شود که به شهدا و کسانی که در راه خدا خدمت کرده‌اند، اهانت کنند لذا سکوت در برابر سرسپردگان استکبار جایز نیست.

به گزارش نوای آبیدر، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی که با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد حیدر کرار عباس‌آباد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: از همه متولیان برگزاری این مراسم و اقشار مختلف مردم به‌ویژه ساکنان محل که در این مکان مقدس حضور پرشور یافته اند، صمیمانه تشکر می‌کنم.
وی افزود: هدف از حضور در این مراسم‌ نورانی عرض سلام، ادب و احترام به مردم بوده و دیدار با اهالی شایسته این محل و چهره‌های نورانی و مخلص مایه مباهات و خرسندی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به بازگویی روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) از زبان حضرت زهرا(س) پرداخت و افزود: فَقَالَ لِي: بُنَيَّة إنَّ رَبَّكِ يُسَلِّمُ عَلَيْكِ وَ يَقُولُ لَكِ اطْلُبِي مَا شِئْتِ؛ رسول خدا(ص) به من فرمود: دخترم، پرودگار به تو سلام می‌کند و می‌گوید: هرآنچه خواهی طلب نما،‌ من عرض كردم: پدر جان، لذّت خدمت به خدا مرا از درخواست حاجت از پروردگار پشیمان کرده و درخواستی ندارم.
حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی بر ضرورت خدمتگزاری به دین اسلام و مردم تاکید کرد و گفت: هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست.
وی با بیان اینکه گاهی اوقات برخی افراد همین که نمی‌توانند نام و یاد خداوند کنند، بیانگر دوری از حق‌تعالی و محروم بودن از رحمت خداوند است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: قرار نیست که این‌گونه انسان‌ها تنبیه شوند چرا که همینقدر از خانه خدا دور و به شهدا و ارزش‌ها ارادت ندارند، خودش بزرگترین سزاست.
حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با بیان اینکه ما هر چه داریم از شهداست، تاکید کرد: کسانی که با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مخالفت می کنند حق ندارند در مسجد حضور یابند.
وی با یادآوری اینکه کردستان خطه خون و شهداست، خاطرنشان کرد: مردمان این دیار دوستدار نظام، شهید و اهل‌بیت(ع) هستند و تقدیم بیش از پنج هزار و ۴۰۰ شهید برای تثبیت انقلاب از این خطه، نمونه‌ای از رشادت‌های همین مردم است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ابراز تاسف از اینکه برخی‌ها علیه سر سپردگان آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها کوچکترین واکنشی نشان نداده و سکوت می‌کنند، تصریح کرد: نباید به برخی افراد اجازه داده شود که به شهدا و کسانی که در راه خدا خدمت کرده‌اند، اهانت کنند.
وی داعش را همانند غده سرطانی خواند و اظهار کرد: عراقی‌ها بارها اذعان کرده اند که اگر حاج قاسم نبود و به داد ما نمی‌رسید گرفتار داعش شده بودیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی یادآور شد: امیدوارم همواره پیروان راستین دین، اهل‌بیت(ع) و شهدا باشیم و از دشمنان دوری کنیم.