فرماندار سنندج از برگزاری سومین جشنواره توت‌فرنگی در روستای شیان از توابع بخش سیروان این شهرستان خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر ،حسن عسکری روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از یک وقفه دو ساله به دلیل بیماری کرونا، امسال سومین جشنواره توت‌فرنگی در شیان برگزار می‌شود.

وی افزود : توت‌فرنگی یکی از اصلی‌ترین محصولات کشاورزی در شهرستان سنندج و خاصتا بخش سیروان است که با برگزاری چنین جشنواره‌ای، جدای از معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش کشاورزی، گردشگری در این شهرستان رونق بیشتری می‌گیرد.

عسکری خاطرنشان کرد: بخش سیروان یکی از مناطق گردشگرپذیر شهرستان سنندج با بیشترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی است که معرفی بیشتر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن موجب رونق صنعت گردشگری، درآمدزایی بیشتر و در نهایت مهاجرت معکوس و ماندگاری مردم در روستاها می‌شود.

فرماندار سنندج اظهار داشت: خدمت‌رسانی به مردم روستاها یکی از اولویت‌های دولت مردمی سیزدهم است که استاندار کردستان نیز تاکیدات فراوانی بر این موضوع دارند.

عسکری افزود: جشنواره توت‌فرنگی در بخش سیروان را در مسیر اهداف رونق گردشگری، پویایی اقتصاد و توسعه روستاها ذکر کرد.

وی اعلام کرد: این جشنواره روز جمعه هفته جاری به همت بخشداری سیروان، دهیاری روستای شیان و همکاری ادارات میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.

فرماندار سنندج در ادامه سخنان خود اظهار کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در خدمت به مردم، تحقق برنامه‌ها و اهداف توسعه‌ای در شهرستان سنندج و استان کردستان دارند لذا نیاز است که خبرنگاران و رسانه‌ها اعم از رسانه ملی، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب، فرمانداری را در راستای خدمت بیشتر به مردم کمک کنند.