امام جمعه سنندج گفت: رهبر معظم انقلاب در سفر تاریخیشان به کردستان در سال ۸۸ موجب تغییر نگاه های امنیتی به منطقه و شکوفایی بخش های مختلف اقتصادی و اداری این استان شدند.

ماموستا فایق رستمی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: سال ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ کردستان محسوب می شود و مردم این دیار از بزرگترین شخصیت دینی و سیاسی عصر حاضر میزبانی کردند.

 

وی افزود: آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) با رهبری عالمانه خویش موجب عزت مسلمانان جهان شده و سخنان و مواضع ایشان در خصوص هر موضوعی مورد توجه جهانیان است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: حضور این شخصیت والا در کردستان و اقامت هشت روزه ایشان به جهانیان نشان داد که کردستان یکی از نقاط ویژه در ایران اسلامی است که مورد توجه خاص رهبر و دیگر مسئولان ارشاد این نظام است.

ماموستا رستمی افزود: از برکات چندین هزار میلیارد تومانی این سفر پرخیر و برکت در حوزه های عمرانی و اقتصادی تا تقویت روحیه اعتماد به نفس مسئولان و نخبگان کردستانی همگی نمادی عینی از حضور رهبر جلیل القدر جمهوری اسلامی در کردستان است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: باید همواره سالگرد این سفر تاریخی گرامی داشته شود تا آیندگان بدانند که شخص ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران هشت روز در استان مرزی کردستان اقامت کردند و با اقشار مختلف مردم این خطه دیدار کردند.