مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: پیشنهاد تعطیلی روز ۱۲ ربیع الاول به هیأت دولت ارسال شده و با مسئولیت استان های تلفیقی اجرایی خواهد شد.

به گزارش نوای آبیدر ، ماموستا عبدالسلام کریمی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تقویت جایگاه اهل سنت و نقش آفرینی نخبگان اهل سنت در کشور از جمله برنامه‌های محور دولت سیزدهم است.

 

وی افزود: به هیأت دولت پیشنهاد کردیم که هر کدام از وزرا از نخبگان اهل سنت زیر مجموعه خودشان به عنوان معاون، مدیر کل ستادی یا مشاور استفاده کنند.

 

کریمی همچنین از معرفی ۹ نفر از نخبگان اهل سنت استان‌های تلفیقی کشور به وزیر امور خارجه برای سفرای ایران اسلامی در کشورهای مختلف خبر داد.

 

وی افزود: بسیاری از شهروندان اهل سنت در سفرهای مختلفی که داشتیم خواستار تعطیلی روز ۱۲ ربیع الاول شدند که در این راستا تا قبل از مصوبه قانونی در مجلس شورای اسلامی به هیأت دولت پیشنهاد شده است که استانداران در استان‌های تلفیقی نسبت به تعطیلی این روز مبارک تصمیم گیری کنند.

 

ماموستا کریمی همچنین از پیگیری انتخاب نخبگان اهل سنت برای سکان داری استانداران در استان‌های مختلف کشور خبر داد.

 

وی در پایان سخنان خود به جایگاه خبرنگاران و رسانه‌های فعال در استان‌های تلفیقی کشور اشاره کرد و گفت: با مشارکت اصحاب رسانه در این استان‌ها و با همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک شاهد تحولاتی خواهیم بود