یاد و خاطره ۲۲۰ شهید بمباران هوایی رژیم بعثی عراق علیه مردم سنندج در ۲۸ دی ماه سال ۶۵ گرامی داشته شد.

به گزارش نوای آبیدر، پیش از ظهر امروز و با حضور خانواده های معزز شهدای ۲۸ دی ماه سال ۶۵ سنندج مراسم گرامیداشتی درجوار یادمان شهدای گمنام سنندج به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج برگزار شد.

سرهنگ حسن عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این مراسم اظهار کرد: در ۲۸ دی سال ۶۵ در حدود ساعت ۱۵ و ۵۷ دقیقه بعدازظهر و به مدت ۱۵ دقیقه بمباران ۱۸ نقطه از شهر سنندج توسط جنگنده های رژیم بعث عراق صورت گرفت و ۲۲۰ نفر از ساکنان این شهر به شهادت رسیدند.

وی افزود: در این روز بیش از ۱۲۳ نفر به مقام جانبازی نائل آمدند و خیابان‌های انقلاب، محدوده محله پیرمحمد، خیابان چهارباغ، تقاطع بلوار جانبازان و خیابان فلسطین، میدان نبوت، خیابان شهید نمکی، خیابان اکباتان، محله تقتان، منازل مسکونی جنب پادگان و آپارتمان‌های ادب مورد بمباران هوایی دشمن بعثی قرار گرفتند.

عسکری اظهار کرد: دشمن بعثی با هدف ایجاد تفرقه و ناامیدی در پشت جبهه ها اقدام به بمباران هوایی شهرها و مردم بی دفاع می کرد اما مردم کردستان به ویژه سنندجی ها پس از این حادثه ناگوار با هوشیاری و بصیرت این اقدام دشمن بعثی را محکوم کردند و این روز به عنوان روز ملی مقاومت و ایثار سنندج نامگذاری شد.

وی افزود: گرامیداشت این روز و تجلیل از خانوادهای معزز شهدای این واقعه امری ملی و شرعی است و بر خود واجب می دانیم که همواره یاد و نام شهدای گرانقدر و ایثار و فداکاری خانواده های آنان را گرامی بداریم.

در ادامه این مراسم از خانواده های معزز شهدای بمباران ۲۸ دی ماه سال ۶۵ سنندج تجلیل به عمل آمد و افراد حاضر در این مراسم با حضور در گلزار شهدای گمنام سنندج بار دیگر با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام/