معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان از سازش دومین پرونده قتل در دادگستری استان کردستان در سال جاری و با میانجی گری اعضای شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندانیان سنندج خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، بهادر اسدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با میانجی گری اعضای شعبه ویژه شورای حل اختلاف ویژه زندانیان سنندج درجلب رضایت خانواده اولیای دم، پرونده قصاص نفس مددجوی زندانی به صلح و سازش انجامید و زندانی پس از تحمل ۱۰ سال حبس از زندان آزاد شد.

وی در خصوص جزئیات این پرونده افزود: در سال ۱۳۹۱ بر اثر نزاع دو دوست قدیمی در شهرستان سنندج یک مورد قتل حادث و پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی نهایتا رأی به قصاص قاتل در شعبه دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر شد.

اسدی خاطرنشان کرد: با دستور دادستان سنندج پرونده مذکور به شعبه ويژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج جهت صلح و سازش ارجاع شد که با تلاش های شبانه روزی اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم، در نهایت پرونده با اصلاح ذات البین مختومه شد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان با قدردانی از زحمات اعضای شورای حل اختلاف سنندج و سایر معتمدین و متنفذین محلی در فراهم نمودن زمینه جلب رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد موصوف، بیان داشت: با توجه به حضور روحانیت معزز در ترکیب شعب شورا‌های حل اختلاف، توانمندی بالقوه و بالایی در جهت حل و فصل اختلافات مردم بالاخص در پرونده‌های مهم قتل وجود دارد.