وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی این برنامه های این وزارتخانه در راستای ایجاد فرصت‌های توسعه‌ای برای کردستان بوده و در این راستا امروز شاهد بهره برداری از جاده جدید سنندج به مریوان هستیم.

به گزارش نوای آبیدر،‌محمد اسلامی روز سه‌شنبه در آغاز سفر یک روزه خود به کردستان در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد و ساخت راه از نیازهای اساسی کردستان برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و یکی از مطالبات مردم است لذا همه برنامه‌های حوزه راه در این استان در این راستا به اجرا درمی‌آید.

وی با اشاره به اینکه در این سفر چند طرح حوزه راه افتتاح و از چند طرح در دست ساخت هم بازدید به عمل می آید افزود: افتتاح جاده جدید سنندج به مریوان که از مطالبات دیرینه مردم استان بود و بسیار هم زمان بر شد امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی بهره برداری قسمتی از کریدور شمال به جنوب در استان را نیز جزو برنامه های سفر یک روزه به کردستان ذکر کرد و گفت: تمامی این برنامه ها در راستای ایجاد فرصت‌های توسعه‌ای برای کردستان است.

اسلامی در خصوص دو پروژه بسیار مهم و اساسی حوزه حمل و نقل استان نیز یادآور شد: راه آهن همدان به سنندج و فرودگاه سقز نیز درآینده نزدیک مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.