همزمان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) و با حضور پزشکان بسیجی کشور در روستای نگل سنندج بیمارستانی صحرایی دایر شد.

به گزارش نوای آبیدر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج روز پنج شنبه در مراسم افتتاحیه بیمارستان صحرایی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در روستای نگل اظهار کرد: پزشکان عضو گروه جهادی قرارگاه عمار و گروه جهادی رأیت العباس در یک اقدام خداپسندانه اقدام به حضور داوطلبانه در اردوی جهادی سه روزه در بخش کلاترزان شهرستان سنندج و استقرار در روستای نگل کردند.

سرهنگ حسن عسکری افزود: طی یک ماه اخیر جلسات متعددی در این خصوص داشته ایم و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح این بیمارستان صحرایی با مشارکت ۷۰ نفر از پزشکان بسیجی کشور هستیم.

وی افزود: خوشحال هستیم که این گروه های جهادی، گفتمان جهادی را نشر می دهند و از زمان خود گذشته اند تا به صورت رایگان خدمات پزشکی را به مردم محروم این مناطق ارائه کنند.

عباس قندورچی محمره سرپرست گروه جهادی مستقر در بیمارستان صحرایی روستای نگل نیز در این مراسم اظهار کرد: گروه رأیت العباس در ایام مختلف سال اقدام به ارائه خدمات پزشکی در کربلا و مراسم اربعین می کند و در مناطق محروم کشور نیز حاضر می شوند.

وی افزود: تمام خدمات این گروه رایگان بودن و پزشکان بسیجی با هزینه شخصی و با جذب کمک های خیرین اقدام به توزیع داروی رایگان نیز در بین مردم مناطق محروم می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که در کردستان هستیم و بدون شک در ایام دیگر نیز کردستانی ها شاهد حضور این گروه خواهند بود.

ماموستا محمود مدرسی امام جمعه روستای نگل و از علمای برجسته اهل سنت کردستان نیز در این مراسم با تسلیت ایام ارتحال امام خمینی (ره) از حضور این گروه جهادی در منطقه کلاترزان و تلاش های سپاه پاسداران برای برپایی این بیمارستان صحرایی تقدیر کرد.

وی افزود: حسن خلق والاتر از همه صفات است و قدردان همه کسانی هستیم که در این امر خداپسندانه حضور پیدا کردند.