فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: راهیان نور از ارزشمندترین و تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی و بخش بزرگی از گذشته ارزشمند این انقلاب است که توسط شهدای ما به ثمر نشست.

به گزارش نوای آبیدر ، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان روز جمعه در مراسم اعزام دانشجویان به سفر راهیان نور اظهار داشت: اراده قوی جوانان و نوجوانان ما در آن زمان بر دشمنان با تجهیزات به روز دنیا باعث شد که ما پیروز جنگ تحمیلی شویم.

وی افزود: این اراده به یک فرهنگ تبدیل شد و این فرهنگ جریان ساز،امروز ریشه در باورهای اعتقادی هم کشور ما و هم کشور های عدالت خواه جهان دارد.

سردار حسینی با اشاره به اینکه هدف از اردوی راهیان نور یادآوری و الگو قرار دادن ایثارگری ها و رشادت های جوانان و نوجوانانی است که در دفاع مقدس در سخترین شرایط جنگیدن تا امروز کشور ما به کشوری قوی تبدیل شود.

وی افزود: این فرهنگ باید نسل به نسل و به شکل های مختلف روایت شود که اردوی راهیان نور فرصت مناسبی در این مورد است.

وی اردوی راهیان نور را مانند بعثت خواند و گفت: همانگونه که در بعثت شاهد عروج هستیم در روایت راهیان نور نیز شاهد عروج روح شهدا به ملکوت اعلا هستیم.

سردار حسینی با اشاره به این که راهیان نور یک حرکت جهادی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، اظهار داشت: برکات تمام ناشدنی این اردو غیرقابل انکار و مسلم است، این که نسل‌های آینده باید به معنای واقعی مفهوم دفاع مقدس را درک کرده و بدانند که برای آسایش و امنیت امروزشان خون‌های فراوانی ریخته شده و آنان میراث دار دستاوردهای حضرت امام (ره) و شهدای والا مقام این کشور هستند.

وی گفت: مسافرت رهبر معظم انقلاب به مناطق عملیات جنگی در یک برنامه پیش بینی نشده در ٢٠ اسفند ١٣٧٥ نشان از اهمیت اردوی راهیان نور دارد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان با بیان اینکه اردوی راهیان نور در جهت توسعه مفاهیم انقلاب است، گفت: هم اکنون که با انواع تهاجم دشمن علیه زیر ساخت‌های دینی و فرهنگی مواجهیم بنابراین برگزاری این گونه از مراسم و اردو‌های نورانی پراهمیت است.

وی گفت: برنامه عظیم و معنوی راهیان نور فرصتی بسیار بزرگ و استرات‍ژیک برای نظام اسلامی به وجود آورده تا بتواند با آشنا کردن جوانان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، تداوم انقلاب و دستیابی به افق های پیش روی آن را هموار کند.

سردار حسینی در ادامه خطاب به مسئولین دانشگاهی اظهار داشت: باید دید که در دانشگاه ها چقدر فرهنگ انقلاب اسلامی نهادیه شده است و آیا جوانان امروز آنچنان تربیت می شوند که در دانشگاه دفاع مقدس جوانان زیادی تربیت شدند و یا اینکه این اهداف توسط مدیران و مسئولین دانشگاهی پیگیری می شود؟

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: متاسفانه در اسفند ماه ١٣٩٨ تا به امروز این سفر معنوی به علت شیوع ویروس منحوس کرونا توسط ستاد مرکزی راهیان نور به منظور حفظ سلامت جامعه تعطیل شده بود که به فضل الهی و با انجام واکسیناسیون و اقدامات بهداشتی در این باره از اسفند ماه امسال زیارت سرزمین های نور با رعایت پروتکل های بهداشتی و با کسب مجوز های لازم آغاز خواهد شد.

 

 

اعزام ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های کردستان به اردوی راهیان نور

 

علی احمدی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان روز جمعه در جریان اعزام کاروان دانشجویان دانشگاه های کردستان به مناطق هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه های کردستان در دو مرحله به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.

وی افزود: برداران امروز اعزام می شوند و خواهران از ۲۸ اسفند به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: اعزام کاروان راهیان نور به علت شرایط کرونایی از دو سال گذشته متوقف شده بود ولی امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی اعزام کاروان‌های دانشجویی از سر گرفته شده است.

احمدی افزود: امروز در کاروان برادران بیش از ۱۵۰ نفر دانشجو در تمامی دانشگاه های کردستان به یادمان جبهه های هشت سال دفاع مقدس سفر می کنند.

وی تصریح کرد: این دانشجویان در مدت ۴ روز از مناطق عملیاتی و یادمان‌های هویزه، طلاییه، شلمچه، اروند کنار بازدید می‌کنند و برنامه های جنبی متنوعی نیز برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است.