امام جمعه سنندج گفت: بیماری و تنگی معیشت از جمله مهمترین مشکلات کردستانی ها بوده و انتظار داریم دولت سیزدهم برای رفع این دغدغه ها چاره اندیشی کند و دولتمردان تلاش مضاعف نمایند.

به گزارش نوای آبیدر ، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که با حضور رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت برگزار شد اظهار کرد: حضور رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به کردستان را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این سفر منشأ برکات بسیاری برای مردم این استان باشد.

وی افزود: متأسفانه مردم کردستان از لحاظ معیشتی و قدرت اقتصادی در وضعیت مناسبی نیستند و بیکاری جوانان تحصیلکرده به یک دغدغه بزرگ برای خانواده های کردستانی تبدیل شده است.

امام جمعه سنندج خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: آقای رئیس جمهور شما به سرزمینی گام نهاده اید که مردمانش با تحمل انواع هجمه، توطئه ها و تحریم ها همچنان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی ایران حضوری گسترده و پویا دارند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: مسئولان کشوری باید برای رفع مشکل به استان‌ها سفر کنند نه رفع تکلیف و خوشبختانه رئیس جمهور در سفرهای خود ثابت کرده که برای رفع مشکلات مردم به استان ها سفر می کنند.

وی افزود: تلاش آیت الله رئیسی و هیأت دولت برای رفع مشکلات در استان های مختلف کشور قابل تقدیر است.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه های این هفته با تبریک عید سعید قربان به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: حج کنگره عظیم مسلمانان برای انسجام در برابر دشمنان است و مسئولان کشورهای مختلف اسلامی باید از این ظرفیت فرهنگی و معنوی برای نزدیک کردن قلوب اقوام و ملت های اسلامی بهره گیرند.