سیدمهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: بر اساس قانون طرح سوال حق نمایندگان مجلس است، سوال من این است آقای رییس جمهور چرا حمایت کردها از دولت تدبیر و امید را فراموش کردید؟

به گزارش نوای آبیدر،سید مهدی فرشادان در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس گفت: پرونده مجلس دهم با تمام فراز و فرودها و سیاست های خرد و کلانش بسته شده و امروز باید اراده مجلس یازدهم را برای رفع مشکلات در عمل مشاهده کنیم.

وی افزود: همه می دانیم که گرانی و تحریم ها مسئولیت مجلس یازدهم را سنگین تر کرده و باید آستین همت بالا بزنیم، اگر بهبود معیشت اقشار ضعیف اولویت کار مجلس است ولی وظیفه ذاتی دولت چیست؟ این است که تمرکززدایی را در حوزه صنعت و تولید نهادینه کند تا به توسعه متوازن دست پیدا کند، هر استانی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی است که توجه همیشگی دولتمردان به کلان شهر ها باعث غفلت از آن شده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: بر اساس قانون طرح سوال حق نمایندگان مجلس است، سوال من این است آقای رییس جمهور چرا حمایت کردها از دولت تدبیر و امید را فراموش کردید؟ مقام معظم رهبری کردستان را سرزمین فداکارای های بزرگ دانستند، هر روز شاهد افتتاح پروژه های علی برکت الله در دیگر استان ها هستیم، نگاه تبعیض آمیز شما به کردستان پسندیده نیست، یا قدرشناس رای ۷۳ درصدی کردها باشید یا از فرمایشات رهبر معظم انقلاب الگو بگیرید، ایشان سال آخر دولت ها را سال حساسی دانستند که پیگیری امور نباید به هیچ‌وجه سست شود، تفسیر من این است که سست بودن رفتار مدیریتی شما در حوزه اقتصاد کردستان اظهر و من الشمس است.

فرشادان گفت: برای ما ثابت شد دولت شما دولتی عدالت محور نیست، سخنان من تسویه حساب سیاسی نیست بلکه بیان واقعیاتی است تا سیاستمدار عمل گرا به آن بیندیشند، سخنان بنده می تواند معیار توسعه باشد، یعنی توسعه شفافیت و توسعه در سطح ملی، توسعه به همرا کردستان نه توسعه بدون کردستان،درباره استانی سخنان می گویم که می تواند لنگر گفتمان توسعه محور در سطح ملی باشد، توسعه اقتصادی کردستان باید از پشت تریبون ها خارج شود و باید از میان صفحات روزنامه ها خارج و به سوی احداث کارخانه ها پیش برود، تا زمانی که توسعه کردستان از پشت میز خارج نشود و به کمک چرخه تولید نرود، شاهد مسکن بی خاصیت است.

نماینده مردم سنندج عنوان کرد: درباره دولت تدبیر و امیدی صحبت می کنم که می توانست از هدر رفت سرمایه های کردستان جلو گیری کند، آقای رییس جمهور برای تولید و اشتغال بی رونق آن چه قدم هایی برداشتید؟ تاریخ از شما یاد خواهد کرد؛ بنابراین در این فرصت باقی مانده برای اقتصاد فلج کردستان تلاش کنید تا به نیکی از شما یاد کنند، ما از ایجاد کارخانه در دیگر استان ها ناراحت نبوده و خیلی هم خرسند هستیم، اما سوال بنده این است چرا بالاترین آمار بیکاری باید در  کردستان باشد؟ آقای روحانی در مسئولیت خود بازنگری کرده و عملکرد خود را در کردستان بسنجید، عملکرد شما در کردستان موجب بی اعتمادی سیاسی شده است.

چگونه با وجدان راحت خوابتان می برد وقتی در کردستان هنوز رنج کولبری وجود دارد!

وی اضافه کرد: سوال من این است نمی دانم چگونه با وجدان راحت خوابتان می برد در حالی که هنوز ما در کردستان با رنج کولبری و مرگ کولبران دست و پنجه نرم می کنیم؟ هنوز شرمنده دو برادر کولبری هستیم که در کولاک جان دادند، امروز شرمنده مانی هایی هستیم که شادی او برای خرید لب تاب و برای استفاده از برنامه شاد نقش بر آب شد.