شهردار سنندج گفت: دغدغه شهروندان سنندجی در خصوص ساماندهی بازارچه تاناکورای این شهر برحق بوده و شهرداری و شورای شهر در سنوات گذشته قراردادی را با مجتمع سنه سنتر برای انتقال مغازه های این بازارچه منعقد کرده اند.

سید انور رشیدی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر اظهار کرد: بازارچه تاناکورا در انتهای خیابان شهدای سنندج واقع شده و در دهه های اخیر علاوه بر اضافه شدن مغازه های مختلف به این بازارچه شاهد تسخیر پیاده روهای اطراف توسط برخی افراد هستیم که مشکلات متعددی را برای شهروندان به وجود آورده اند.

وی افزود: دغدغه شهروندان سنندجی و ساکنان محلات اطراف این بازارچه در خصوص مسدود شدن پیاده روهای اطراف مدرسه ابتدایی و مسیرهای دسترسی به منازلشان برحق است.

رشیدی اعلام کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در سنوات گذشته اقدام به انعقاد قراردادی با مجموعه تجاری سنه سنتر در بلوار پاسداران سنندج کرده است تا فعالین بازارچه تاناکورا به این مجتمع تجاری انتقال یابند.

وی ابراز امیدواری کرد که طرح انتقال بازارچه تاناکورای سنندج به مجتمع سنه سنتر در سریع ترین زمان ممکن انجام شود و یک مکان مجهز، ایمن و شایسته مردم سنندج به این امر اختصاص یابد.