دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان از دستگیری ۲ نفر از متهمین در ارتباط با افتادن پیکر بی جان خانم ۳۵ ساله سنندجی در ابتدای مسیر جاده سنندج به کامیاران خبر داد.

به گزارش نوای آبیدر، محمد جباری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به محض وصول گزارش از مرجع انتظامی در خصوص فوت خانم سنندجی در ابتدای مسیر جاده سنندج به کامیاران در مورخ ۶ خردادماه سال جاری ، از همان دقایق اولیه وقوع جرم، بازپرس ویژه دادسرای سنندج ضمن ورود به صحنه جرم دستورات لازم را صادر نمود.

وی افزود: با تلاش مجدانه مامورین پلیس آگاهی سنندج و در معیت بازپرس تا پاسی از شب و ساعتی بعد از وقوع این اتفاق، متهمین با دستور قضایی بازداشت و برای انجام تحقیقات بیشتر درباره علل و انگیزه این جنایت و تکمیل مستندات تحویل پلیس آگاهی استان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان تأکید کرد: پس از تکمیل تحقیقات، رأی این متهمین صادر می شود و به نحو مقتضی به افکار عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

خبر آدم ربایی دختر ۱۷ ساله سنندجی شایعه و کذب است

 

دادستان مرکز کردستان گفت: خبری که هفته گذشته در فضای مجازی مبنی بر آدم ربایی یک دختر ۱۷ ساله سنندجی منتشر شده بود، صحت ندارد.

 

محمد جباری اظهار کرد: هفته گذشته در فضای مجازی خبری مبنی بر آدم ربایی یک دختر ۱۷ ساله سنندجی منتشر شده بود که بر اساس بررسی به عمل آمده توسط دستگاه قضایی استان و ماحصل تحقیقات انجام شده موضوع آدم ربایی منتفی بوده و صحت ندارد و این خانم به علت مشکلات روحی و روانی دست به خودکشی زده است.

وی افزود: این دختر ۱۷ساله از پنجره خانه پدری خود را به پایین پرت کرده است و بعد از اعزام فرد مذکور به بیمارستان ، وی تحت درمان قرار گرفته و هم اکنون حال عمومی وی مساعد گزارش گردیده است.

جباری خاطرنشان کرد: در این خصوص با توجه به اینکه هیچگونه آدم ربایی در میان نبوده است، موضوع وصف مجرمانه نداشته و هیچ فردی شکایتی به دادگستری ارائه نکرده است.

وی افزود: انتظار دستگاه قضایی از مردم شریف و فرهنگی استان کردستان این است که به شایعات توجهی نداشته باشند و صرفا هرگونه اطلاع رسانی در این موارد را از منابع مشخص و موثق پیگیری کنند.

دادستان مرکز استان کردستان اظهار داشت: تأمین امنیت اجتماعی و روانی مردم استان خط قرمز دستگاه قضایی است و با افرادی که مخل نظم و امنیت عمومی، اجتماعی و روانی مردم می باشند با قاطعیت و بدون هیچگونه مماشاتی برخورد خواهد شد.