امام جمعه سنندج گفت: برقراری عدالت در جامعه زمینه ساز رفاه و آسایش عمومی است و در این راستا قدردان خدمات و تلاش های دستگاه قضایی هستیم.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته قوه قضائیه به کارکنان دستگاه قضایی اظهار کرد: برقراری عدل و داد در جامعه از جمله پایه های جامعه اسلامی است و در آموزه های قرآنی و سیره بزرگان دینی ما همواره بر این مهم تأکید شده است.
وی افزود: برقراری عدالت در تمامی امور زمینه ساز تعالی جامعه اسلامی است و هرگاه مسلمانان در این خصوص تلاش کرده اند توانسته اند بر مشکلات غلبه کنند.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: در ایران نیز مردم برای برقراری عدالت اجتماعی اقدام به مبارزه با رژیم پهلوی کردند و جمهوری اسلامی را به پیروزی رساندند.
ماموستا رستمی افزود: دشمنان ملت ایران با توطئه های گوناگون سعی کرده اند که از تعالی اجتماعی ایرانیان و برقراری عدالت اجتماعی در کشور ما جلوگیری کنند که ترور شهید بهشتی و یاران ایشان از جمله این توطئه ها بود.
امام جمعه سنندج اظهار کرد: با گذشت ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت امور هستیم و نقش قوه قضائیه نیز در این راستا مهم و قابل تقدیر است.
ماموستا رستمی در ادامه خطبه های این هفته نسبت به شیوع بیماری وبا در استان هشدار داد و خواستار توجه ویژه مردم نسبت به هشدارهای بهداشتی در این خصوص شد.
امام جمعه سنندج همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود بر حمایت افراد متمول جامعه از خانواده های نیازمند تأکید کرد و گفت: در این برهه زمانی که شاهد گرانی اقلام اساسی هستیم باید صاحب خانه ها نسبت به مستأجران عطوفت بیشتری داشته باشند.
ماموستا رستمی با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: اگر خانواده ها نسبت به این بلای خانمان سوز بی توجهی کنند شاهد آسیب های فراوانی خواهند شد لذا لازم است که تهدید مواد مخدر در جامعه جدی گرفته شود.