معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جامعه تاکنون شاهد همراهی و حمایت مجموعه سپاه و بسیج از کادر درمانی هستیم و طرح شهید سلیمانی نمونه ای عینی از این حمایت هاست.

به گزارش نوای آبیدر، ابراهیم قادری ظهر امروز در بازدید از روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان با همکاری و همراهی بین دستگاهی آغاز شده و تاکنون زمینه ساز خدمات ارزنده ای بوده است.

وی افزود: برکات این همدلی سازمانی به مردم می رسد و در ارائه خدمات شاهد تسریع خواهیم بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: سپاه و بسیج همواره در تمام بحران‌ها در کنار دانشگاه علوم پزشکی بوده‌اند و اکنون نیز در قالب طرح شهید سلیمانی در راستای کمک به بهبود وضعیت استان به لحاظ کرونا و پیشگیری از ابتلای به این بیماری همکاری خوبی دارند.

قادری اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی از اول آذرماه در استان شروع شده و در اجرای این طرح، افراد مشکوک به کرونا شناسایی و در صورت نیاز به درب منزل آنها مراجعه می‌شود و از سوی بسیج بسته های معیشتی نیز در اختیار افراد مبتلا قرار می گیرد.

وی افزود: هدف کلی این طرح این است که مراجعه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به مراکز درمانی را به حداقل برساند و افراد مبتلا در منازل خودشان شناسایی و اگر نیاز به ارجاع به مراکز درمانی باشند با نظارت این پایگاه ها امور مرتبط انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: تمام توان خود را برای پوشش نقاط مختلف استان در قالب این طرح به کار خواهیم گرفت و انتظار داریم هم استانی هایمان نیز با دیدن کوچکترین علایم از راه‌های ممکن اطلاع دهند تا گروه های مستقر برای گرفتن تست از آنها مراجعه شود.

وی اعلام کرد: تست‌ها و اقدامات درمانی در طرح شهید سلیمانی رایگان انجام می‌شود و بر این باوریم که غربالگری تاثیر زیادی بر کنترل شیوع بیشتر این بیماری خواهد داشت.