فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ما از اصحاب رسانه انتظار داریم تاریخ چهل ساله انقلاب را بازخوانی کنند و در مقابل توطئه های دشمنان در جامعه روشنگری کنند.

به گزارش نوای آبیدر، سردار سید صادق حسینی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه کردستان در سنندج اظهار کرد: رسانه ها و فعالان این عرصه رسالت سنگینی بر عهده دارند و در مسیر انجام رسالت خویش با انواع تخریب ها و تهمت ها روبرو می شوند.

وی افزود: باید فعالان رسانه ای بدانند که دشمنان و مزدوران رسانه ای آن ها بدون رعایت موازین اخلاقی و بدون اینکه مواخذه شوند دست به تخریب و اهانت می زنند چون آن ها شما را برای نظام می بینند و شما را دشمن خودشان می دانند و اصلا انتظار نداشته باشید که شما را تهدید نکنند.

سردار حسینی خطاب به خبرنگاران حاضر اظهار داشت: چه بنویسید و چه ننویسید تا مادامی که با آن ها نباشید علیه شما می نویسند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تأکید کرد: از خبرنگاران استان حمایت می کنیم و تک تک شما بزرگواران رسانه برای ما ارزشمند هستید و مورد توجه و حمایت نظام هستید.

سردار حسینی افزود: انتظار داریم سرعت، دقت، صحت و جذابیت خبر شما بتواند افراد را جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: ما از اصحاب رسانه انتظار داریم تاریخ چهل ساله انقلاب را بازخوانی کنند و دستاوردهای نظام و انقلاب را برای نسل های مختلف جامعه تبیین و تحلیل کنند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: ما می دانیم که شما رسالت سنگینی بر عهده دارید و سرمایه بزرگی به نام آبرو دارید که مورد هجمه قرار می گیرید.

سردار حسینی افزود: بعضی از شغل ها پنهان هستند و هر وقت موضوعی پیش می آید جایگاه آن ها نمایان می شود اما خبرنگاران رسالت سنگینی بر عهده دارند و همواره خدمات و تلاش های آن ها نمایان است.

وی اظهار داشت: تبیین و تحلیل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شکست های دشمن و دستاوردهای انقلاب و نظام در داخل و خارج، ساختار سیاسی نوین نظام در منطقه از جمله مواردی است که انتظار داریم اصحاب رسانه به آن بپردازند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در شرایط کنونی در جنگ شناختی و نرم دشمن قرار داریم که مملو از فتنه ها و توطئه هاست و انتظار داریم رسانه ها به آن بپردازند.

سردار حسینی افزود: برجسته کردن نظام و انقلاب، شخصیت های بزرگ انقلابی، منظومه فکری امامین انقلاب در ابعاد مختلف و مکتب شهید سلیمانی در رسانه ها مورد توجه قرار گیرد چرا که این ترورها و توطئه ها علیه نیروهای انقلابی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید طرح دعوای واقعی ترور شهید سلیمانی از طرق رسانه ها پیگیری شود و عوامل این جنایت را در رسانه ها محکوم کنیم و در این راستا نیز تیم مذاکره کننده کشور باید عوامل اصلی ترور را در اختیار مجامع قضایی بین المللی قرار بدهند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: باید زبان رسانه را با هم افزایی تقویت کنیم و در این راستا بسیج رسانه ها و دستگاه های متولی حوزه رسانه باید مبحث آموزش خبرنگاران را مدنظر قرار دهند.

سردار حسینی افزود: دغدغه فعالان رسانه ای در خصوص اقتصاد رسانه و عدالت در آگهی های دولتی وارد بوده و بسیج رسانه باید در این خصوص مکاتباتی را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص انجام دهد.

وی خطاب به فعالان رسانه ای استان خاطرنشان کرد: کارکرد و توانایی همه شما را می دانیم و انتظار داریم که در کنار خویش نیروهای توانمند را پرورش دهید.

سردار حسینی افزود: مزدوران رسانه ای دشمن به شما تهدید و اهانت می کنند تا بین اصحاب رسانه استان همگرایی ایجاد نشود چرا که آنان با این تهدیدها و تهمت ها تلاش می کنند که شما را ناامید کنند و از مسیر انقلاب شما را دور کنند.

وی تصریح کرد: مزدوران رسانه ای دشمن نه تعهدی دارند و نه کسی محاکمه شان می کند ولی ما باید هم مقابله کنیم و هم تدبیر کنیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پاسخ به یکی از خبرنگاران استان در خصوص جرایم زهرا محمدی زندانی سیاسی زندان سنندج اعلام کرد: این خانم عنصر اصلی ضد انقلاب و دموکرات بود و ادعای رسانه های ضدانقلاب و مزدوران آن ها کذب محض است.

سردار حسینی افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد خطبه های نماز جمعه مناطق کردنشین به زبان کردی توسط ائمه جمعه قرائت می شود، بیش از ۷۰ درصد برنامه های صدا و سیما استان کردستان به زبان کردی است و تدریس دانشگاه های ما به زبان کردی است.

وی خاطرنشان کرد: باید پیوست فرهنگی و اطلاع رسانی به موقع در مورد محکومان قضایی و سیاسی و امنیتی صورت گیرد تا دشمنان و مزدوران آن ها نتوانند موج سواری کنند و به نشر مطالب کذب بپردازند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پایان سخنان خود در خصوص دغدغه اصحاب رسانه نسبت به عملکرد دولتمردان جدید در استان اظهار کرد: باید یک درک و فهم مشترکی از نحوه استقرار مدیریت جدید داشته باشیم.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: امروز باید افراد صالح و توانمند و پاکدستی انتخاب شوند و آدم هایی که احساس مسئولیت پذیری و خدمت کردن و نوکری جامعه را به عنوان یک واقعیت عقیدتی دریافت کرده باشند مسئولیت بگیرند چون پاسخگویی به مردم یک اصل مهم در مدیریت است.

وی افزود: باید افرادی بیایند که خودشان را نوکر مردم بدانند و هدفشان خیر و صلاح مردم باشند.

توفیق مفاخری مسئول سازمان بسیج رسانه استان کردستان نیز در این نشست از ارسال ۴۱۲ اثر رسانه ای به دبیرخانه جشنواره ابوذر خبر داد و گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته این رویداد رسانه ای با استقبال اصحاب رسانه استان مواجه شده است و علاوه بر هشت بخش تخصصی چندین بخش ویژه نیز در این دوره در نظر گرفته ایم.