فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت:‌ دولت اسلامی از واحد‌های کوچک شکل می گیرد و خانواده ها و محله های اسلامی زمینه ساز تشکیل این دولت هستند.

به گزارش نوای آبیدر،‌ سردار سید صادق حسینی صبح امروز در همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مساجد در محلات سنندج اظهار کرد: انقلاب اسلامی حاصل تلاش حضرت امام(ره) و مردم مسلمان ایران بود و بزرگداشت این ایام وظیفه همگانی است.

وی افزود:‌ وقوع انقلاب اسلامی باعث ایجاد نهضت بزرگ در منطقه شد و رهایی ملت ایران از استعمار آمریکا را فراهم کرد و خیزش های آزادی خواهانه و انقلابی ملت های منطقه نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: باید وظیفه خود را در قبال انقلاب به نحو شایسته انجام دهیم و امیدواریم مشارکت گسترده در دهه فجر انقلاب پیش درآمدی برای حضور پرشور در انتخابات سال آینده باشد.

سردار حسینی افزود: باید برای اجرای تدابیر امامین انقلاب و خدمت به مردم هم قسم شویم و در این راستا از انسجام و همدلی موجود در جامعه که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن است حفاظت کنیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود از گسترش اخلاق نیکو به عنوان شاخصی مهم در آموزه های اسلامی یاد کرد و گفت:‌ وظیفه ما این است که در نقاط مختلف برای گسترش اخلاق اسلامی تلاش کنیم.

سردار حسینی افزود: یک قرارگاه اسلامی محله، یک دولت کوچک اسلامی در یک روستا یا یک محله است و این قرارگاه ها برای رسیدگی به مشکلات محله با کمترین هزینه ها تشکیل می شوند.

وی خاطرنشان کرد:‌ رسیدگی به امور فرهنگی محلات از دیگر رسالت های این شورا هاست که در این حوزه ضعف هایی داریم که باید بیشتر کار کنیم.

سردار حسینی تأکید کرد: در این قرارگاه ها‌ باید حیا و حرمت بزرگان  در محلات اسلامی نمود داشته باشد و مسجد مایه خیر برکت برای محله باشد و بعد فکری و فرهنگی محله را تقویت کند و با انحرافات مقابله کند.

وی افزود: همه ما با اسلام به دنیا می آییم و با اسلام از این دنیا می رویم لذا باید در مسیر نشر ارزش ها و مبانی اسلامی کوشا باشیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: اقتصاد ما در مسجد باید شکل گیرد و مشکلات و دغدغه های مردم در مساجد پیگیری شود چرا که انقلاب اسلامی برای آزاده بودن ملت ایران شکل گرفت و این مهم باید در قرارگاه محلات مدنظر باشد.

سردار حسینی افزود: دولت اسلامی از واحد‌های کوچک شکل می گیرد و خانواده های اسلامی و محله های اسلامی زمینه ساز تشکیل دولت اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید توانمند سازی اهالی محله و تلاش در راستای رفع محرومیت جزو فعالیت های قرارگاه محلات باشد و در این راستا نیز مسئولان هم نسبت به خواسته مردم پاسخگو باشند و برای رفع دغدغه های مردم تلاش کنند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پایان سخنان خود اظهار کرد:‌ در مبحث مبارزه با ویروس کرونا توانستیم در قالب طرح شهید سلیمانی به دستاوردهای بزرگی با همراهی و مشارکت مردمی برسیم و بدون شک در سایر حوزه ها نیز با مشارکت مردم به دستاوردهای بزرگی دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/