به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد حضور اندک نمازگزارن و مومنان در عید جمعه هستیم و امیدواریم به فضل الهی هرچه زودتر این ویروس از جامعه بشریت رفع شود. وی افزود: در این دوران کرونایی شاهد همدلی ها […]

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد حضور اندک نمازگزارن و مومنان در عید جمعه هستیم و امیدواریم به فضل الهی هرچه زودتر این ویروس از جامعه بشریت رفع شود.
وی افزود: در این دوران کرونایی شاهد همدلی ها و نوع دوستی هایی بودیم که نشان داد مردم مسلمان ایران به ویژه کردستانی های متدین برای عزت میهنشان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.
امام جمعه سنندج در ادامه سخنان خود اظهار کرد: تأسی از آموزه های قرآنی با عنوان برنامه سعادت بخش زندگی دنیوی و اخروی ما مسلمانان باید در اولویت امور باشد و به هر اندازه در مسیر قرآن گام برداریم به عزت و سربلندی بیشتری دست پیدا می کنیم.
ماموستا رستمی از نمازگزارن سنندجی خواست که نسبت به حفاظت از وحدت و انسجام در جامعه احساس مسئولیت همیشگی داشته باشند و از این مهم به عنوان وظیفه ای شرعی و ملی دفاع کنند.
امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه های این هفته از گذشت در قبال هم نوعان و یاری رساندن به نیازمندان به عنوان شاخصه های انسانی یاد کرد که اگر در جامعه مورد توجه قرار گیرد بسیاری از آسیب های اجتماعی رخ نخواهد داد.
ماموستا رستمی همچنین بر علم آموزی و تلاش مسلمین در مسیر کسب علوم و فنون مختلف تاکید کرد و گفت: علمی مهم است که در مسیر ارزش های الهی و برای سعادت انسان ها باشد.
انتهای پیام/