امام جمعه سنندج گفت: حضرت محمد(ص) الگوی همیشگی مسلمانان و تمام بشریت برای سعادت دنیا و آخرت است و باید سیره ایشان بیش از پیش در جامعه نمود داشته باشد.

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک بعثت پیامبر اکرم (ص) به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: رسول الله (ص) رحمت برای عالمیان و خیر کثیر هستند.

وی افزود: حضرت محمد (ص) فخر کائنات و الگوی همیشگی مسلمانان برای زندگی است و ایشان آنچنان جایگاهی دارند که خداوند متعال هم نام رسول الله (ص) را در کنار خود آورده است و بر وی درود فرستاده است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: با تأسی از سیره رسول الله (ص) می توانیم بر همه مشکلات فردی و اجتماعی غلبه کنیم و عزت و تعالی کشورمان را رقم بزنیم.

ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود از مشارکت خیرین در امر خداپسندانه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اشاره کرد و گفت: امیدواریم روزی برسد که هیچ زندانی نداشته باشیم و همه در کمال صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنیم.

امام جمعه سنندج همچنین بر ضرورت توجه افراد متمول به رفع نیاز معیشتی نیازمندان جامعه تاکید کرد و گفت: هر گونه کم کاری در این خصوص زمینه ساز ظهور آسیب های اجتماعی بسیاری است که دامن همه افراد جامعه را می گیرد.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از خطبه های این هفته بر رعایت موازین فرهنگی و اخلاقی در ایام سال نو شمسی تاکید کرد و افزود: خرافات متعددی که طی سنوات اخیر وارد فرهنگ غنی ما در خصوص شب چهارشنبه آخر سال و نوروز شده است هیچ پایه و اساسی ندارد و تنها برای گمراه کردن نسل جوان جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود که خانواده ها از ترویج خرافات و مبانی خلاف هویت اسلامی و اعتقادی در بین جوانان و نوجوانان جلوگیری کنند و زمینه آشنایی هر چه بیشتر نسل آینده ساز جامعه با مبانی هویت بخش را فراهم کنند.

انتهای پیام/