مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همواره مدافع کردها و جزو مهمترین حامی آنان در منطقه بوده و هیچگاه تلاش های ایشان در اذهان کردستانی ها از یاد نخواهد رفت.

ماموستا اقبال بهمنی در گفت و گو با خبرنگار نوای آبیدر،اظهار کرد: نام و یاد انسان های بزرگ برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود و شهید سلیمانی جزو انسان های بزرگی بودند که در تاریخ پر افتخار ملت ایران همواره جاودان خواهد بود.

وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی چهار دهه از عمر با برکت خود را برای ارتقای امنیت و آرامش مردم ایران فدا کرد و در نهایت هم برای امنیت و سربلندی ملت ایران جان فدا شدند.

مدیر مرکز اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: نابود کردن گروه خبیث و شیطانی داعش در کشورهای اسلامی منطقه و نجات جان و مال و ناموس میلیون ها مسلمان سوریه ای و عراقی از جمله کارهای خارق العاده ای بود که شهید سلیمانی با فرماندهی داهیانه خویش عملی کرد.

ماموستا بهمنی افزود: زمانی که داعشی ها به دروازه های اربیل رسیدند تنها کسی که به یاری کردهای عراق شتافت شهید سلیمانی و یارانشان بودند.

وی خاطرنشان کرد: به اذعان مسئولان منطقه اقلیم کردستان عراق و با استناد به شواهد و مدارک تاریخی می توان گفت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از مدافعان و حامیان همیشگی کردهای منطقه بودند و کردها در اظهار نظر های خویش همواره قدردان زحمات ایشان بوده اند.

ماموستا بهمنی افزود: گرامیداشت نام و یاد شهید سلیمانی بدون شک اقدامی درست برای زنده نگه داشتن مکتب و سیره این شخصیت جهادگر بوده و انتظار می رود نهادها و دستگاه های مختلف اجرایی در استان نسبت به این مهم همت گمارند.