امام جمعه موقت سنندج گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی جان خود را در راه عزت اسلام فدا کرد و این شهید والامقام برای همیشه تاریخ الگوی ضد استکباری برای مسلمانان منطقه است.

 

به گزارش نوای آبیدر، ماموستا معروف خالدی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج با اشاره به دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یارانش اظهار کرد: این سردار رشید اسلام چندین دهه از عمر خویش را وقف عزت اسلام و مسلمین کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی با مدیریت و فرماندهی برگرفته از مکتب رسول الله(ص) در برابر دشمنان اسلام و گروه های تکفیری و مزدوران ایستادگی کرد و جان، مال و آبروی میلیون زن و مرد مسلمان را از گزند دشمنان مصون داشت.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: مردم منطقه هیچگاه رشادت ها و مجاهدت های حاج قاسم سلیمانی را فراموش نخواهند کرد و از این مجاهد بزرگ به عنوان الگویی همیشگی برای مقابله با استکبار الگو خواهند گرفت.

ماموستا خالدی افزود: امنیت و آسایش کنونی جامعه ما مرهون رشادت ها و تلاش های نیروهای نظامی و انتظامی است و قدردان این بزرگواران هستیم.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه خطبه های این هفته از نمازگزاران سنندجی خواست که نیکی در حق والدین و مبحث صله ارحام را همواره مدنظر داشته باشند.

ماموستا خالدی افزود: اسلام دین رحمت و مهربانی است و هر فردی که خود را مسلمان و پیرو این آیین متعالی می داند باید رأفت و مهربانی جزو شاخصه های وجودی وی باشد.

وی همچنین از خانواده ها خواست که زمینه های لازم برای آشنایی جوانان و نوجوانان با مبانی هویت بخش اسلامی را فراهم کنند و در این راستا نسبت به اعتلای اخلاقی فرزندانشان احساس مسئولیت کنند.