استاندار کردستان در بازدید از طرح های عمران شهری سنندج با بیان اینکه این شهر ویترین استان است گفت: تکمیل بسیاری از طرح های عمرانی نیازمند تعامل بین دستگاهی است.

به گزارش نوای آبیدر، اسماعیل زارعی کوشا روز پنج شنبه به همراه شهردار، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین استانی از چندین طرح عمران شهری بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید اظهار داشت: سنندج به عنوان مرکز کردستان ویترین استان است و باید با تمام توان در راستای توسعه و اجرای طرح های عمرانی، خدماتی و گردشگری گام برداریم.
زارعی کوشا خاطرنشان کرد: تکمیل بسیاری از طرح های عمران شهری نیازمند تعامل و همکاری بین دستگاهی است که باید تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی در راستای تسریع در اجرای طرح ها باهم همکاری کنند.
وی گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار جهت اجرای طرح های سرمایه گذاری و همچنین همکاری دستگاه ها و تسهیل نمودن شرایط سرمایه گذاری باید در اولویت برنامه تمام دستگاه ها قرار گیرد.
زارعی کوشا افزود: نواحی منفصل شهری از جمله نایسر دارای مشکلات متعددی است که با برنامه ریزی و اولویت بندی نیازها در راستای رفع این مشکلات هم اقدام خواهیم کرد.
شهردار سنندج هم در این دیدار اظهار داشت: تعدادی از پروژه های عمرانی نیمه تمام در سطح شهر نظیر کمربندی اسلام آباد و بلوار ۳۶ متری اتصال میدان لیلاخ به تقاطع غیر همسطح سنجرخان دارای معارض است که درصدد رفع معارض و تکمیل آن هستیم.
سید انور رشیدی افزود: مطالعات چندین طرح عمرانی نظیر بلوار ابن سینا و اتصال بلوار کردستان به شهرک ۵ آذر در حال انجام است که نسبت به اجرای آن اقدام خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: توسعه سرانه فضای سبز در سطح شهر و نواحی منفصل شهری هم از دیگر برنامه های شهرداری است که باجدیت در برنامه های شهرداری و شورای شهر دنبال می شود.
گفتنی است، استاندار کردستان پیش از ظهر امروز در یک بازدید چهار ساعته از ناحیه منفصل شهری نایسر ، مسیر گردشگری قشلاق گریزه، کمربندی اسلام آباد، پارک جنگلی نیشتمان، بلوار دانشجو و بوستان ۱۴ هکتاری آشتی بازدید کرد.