امام جمعه سنندج با محکوم کردن مطالب سخیف نشریه فرانسوی علیه مقدسات مسلمانان گفت: توهین به عقاید مؤمنان و مسلمانان محکوم و حرام است.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: در تاریخ بشریت بانوان بزرگی زیسته اند که برای بانوان عصر خود و آیندگان الگویی بزرگ بوده اند.

وی افزود: حضرت فاطمه(س) نیز به عنوان یکی از بانوان بزرگ تاریخ بشریت و از بزرگ بانوان جهان اسلام همواره به عنوان الگویی متعالی برای بانوان مسلمان مطرح بوده و انتظار می رود که بانوان ایرانی از سیره ایشان برای زندگی مفید و متعالی بهره گیرند.

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه های این هفته با محکوم کردن اقدامات توهین آمیز نشریه فرانسوی در اهانت به مقدسات مسلمانان و مراجع دینی اظهار کرد: فرانسوی ها در سنوات مختلف اقدام به دشمنی های متعددی علیه ملت ایران کرده اند و باید پاسخی محکم به آنان داده شود.

ماموستا رستمی افزود: توهین به عقاید مؤمنان و مسلمانان محکوم و حرام است و نباید اجازه دهیم کشورهای غربی به بهانه آزادی دست به هر اقدام شنیعی بزنند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: باید جوابی دندان شکن به اهانت کنندگان داده شود تا دیگر این اقدامات تکرار نشود.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود به عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی در خدمت رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: تلاش جهادی و همت مضاعف از جمله انتظاراتی است که از دولتمردان برای کاهش دغدغه های معیشتی و اقتصادی مردم داریم.

حجت‌الاسلام سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج ضمن محکوم کردن اقدامات توهین آمیز نشریه فرانسوی اظهار کرد: دشمنان عیناً اقدام به اهانت به مقدسات اسلامی و عمود خیمه نظام اسلامی کرده اند که این نشان از درماندگی آنان در مقابل اقتدار ایران اسلامی است لذا باید هوشیاری و بصیرت خود را در مقابل این توطئه ها حفظ کنیم و در این مسیر پیرو منویات رهبر معظم انقلاب باشیم.