رئیس مجلس شورای اسلامی با ورود به سنندج در جمع خبرنگاران گفت: در بودجه 1400 توجه ویژه ای به محرومیت زدایی در استان هایی همچون کردستان شده است و تصمیمات مهمی نیز در مورد ساماندهی مرزها و کولبری اجرایی می شود.

به گزارش نوای آبیدر، محمدباقر قالیباف صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کردستان یکی از مناطق با پتانسیل بالا در کشور است اما متناسب با این ظرفیت ها توسعه پیدا نکرده و محروم مانده است.

قالیباف افزود: پس از اتمام برنامه بودجه در مجلس، کردستان به عنوان اولین مقصد سفر کاری انتخاب شد تا پروژه های ناتمام استان مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از قبل، در جریان مشکلات استان کردستان قرار گرفته ام و امروز و فردا با حضور در تعدادی از شهرهای کردستان موارد لازم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی توجه به موضوع محرومیت زدایی کردستان جزو توجهات ویژه در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: ردیف اعتبارات خوبی برای این مورد لحاظ شده است.

قالیباف گفت: در این سفر سه نفر از روسای کمیسیون‌ها از جمله رئیس کمیسیون صنایع و کمیسیون کشاورزی حضور دارند که در کردستان بتوانیم به حوزه صنایع به خصوص صنایع تبدیلی و مسائل کشاورزی کمک کنیم.

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی بررسی مشکل آب شرب و کشاورزی کردستان یکی دیگر از برنامه‌های سفر او به این استان است و در ادامه عنوان کرد: برای رفع موضوعات و مسائل مرز و کولبری نیز که از زخم‌های کهنه مردم کردستان و دیگر مردم شمالغرب است، راهکارهایی اندیشیده خواهد شد.