شهردار سنندج از اجرای طرح استقبال از مهر در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: همه سازمان ها و مناطق تابعه شهرداری اقدامات لازم را در خصوص رفع مشکلات سطح شهردر راستای رفاه حال شهروندان انجام دهند.

به گزارش نوای آبیدر، سیدانور رشیدی در جلسه هماهنگی استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس، اظهار کرد: شهرداری نقش مهمی در آماده سازی شهر در ایام و مناسبت های مختلف دارد و در همین راستا برنامه ریزی های لازم را برای استقبال از ماه مهر انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس شهرداری در کنار فضاسازی مناسب سطح شهر، اقدامات و تمهیدات لازم را در راستای اجرای طرح استقبال از مهر ماه انجام دهند.

ممنوعیت حفاری در اولین هفته مهر ماه در شهر سنندج

وی با بیان اینکه طرح استقبال از مهر به منظور ارتقاء سطح خدمات، فضاسازی و آماده سازی هر چه بهتر سطح شهر در آستانه بازگشایی مدارس انجام می شود به وظایف کمیته های مختلف در این خصوص گریزی زد و گفت: خط کشی خطوط عابر پیاده بویژه جلو مدارس با هماهنگی سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل، پاکسازی و شست و شوی دیوار و رفت و روب معابر اطراف مدارس سطح شهر و همچنین برداشت نخاله های ساختمانی، ممنوعیت حفاری در اولین هفته مهر ماه و پایان شهریور ماه مگر در موارد حوادث و اتفاقات، شست و شوی خیابانها و انها را با اولویت معابر اصلی و معابر منتهی به مدارس، شست و شو و در صورت لزوم ترمیم خطوط عابر پیاده با اولویت مسیرهای منتهی به مدارس هماهنگی با سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل جهت ترمیم و بازسازی سرعتگیرهای سطح شهر، تسریع در انجام لکه گیری آسفالت، ترمیم نوارهای حفاری، بازسازی و استانداردسازی سرعتگیرهای آسفالت و تسریع در اتمام پروژهای بازسازی پیاده روها و …از وظایف کمیته فنی و عمرانی و عمران و بازآفرینی شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته سیما و منظر و فضای سبز شهری ستاد استقبال از ماه مهر نسبت به تهیه و نصب المانهای موضوعی و جانمایی آن در سطح شهر و ناحی منفصل، انجام نقاشی های موضوعی روی دیوار مدارس و هماهنگی با مناطق جهت انجام گلکاری فصلی و انجام کشت پاییزه با اولویت میادین و معابر اصلی و فضاهای سبز جنب مدارس اقدامات لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: بازنگری تابلوهای ترافیکی سطح شهر و رفع نواقص، اصلاح هندسی نقاط حادثه خیز، بازبینی خط کشی مقابل مدارس و ترمیم آنها قبل از مهرماه، نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده در مقابل مدارس، بازدید تمامی چراغ های راهنمایی سطح شهر و در صورت لزوم تعمیر و بازسازی چراغ های راهنمایی و تایمردار سطح شهر، نصب علائم هشدار دهنده و ترافیکی مخصوصاً در نواحی منفصل در صورت عدم وجود آموزان و همچنین حضور نیروهای پلیس راهنمایی در تقاطع و مسیرهای دارای ترافیکی همکاری و هماهنگی با پلیس راهور برای انجام طرح های موقت ترافیکی خصوصا در ساعات تردد دانش و نصب بنرهای هشدار دهنده و هدایت کننده ترافیکی برای آمادگی رانندگان و شهروندان از هفته قبل از اول مهر ماه از رسالت های کمیته ترافیک در استقبال از ماه مهر است.

وی گفت: کمیته برنامه و بودجه و مالی هم ضمن بررسی درخواست مالی کمیته ها در اسرع زمان و اعلام تخصیص باید همکاری و حمایت برای مساعدت مالی مناطق و سازمانها در زمینه انجام مصوبات را داشته باشد.

وی با اشاره به رسالت کمیته حمل و نقل بار و مسافر ستاد استقبال از ماه مهر گریزی زد و افزود: شست و شو و رنگ آمیزی ایستگاه های اتوبوس، ترمیم صندلی های داخل اتوبوس ها و مینی بوس ها، کارواش و شستشو داخل و بدنه اتوبوسها و در صورت وجود مینی بوس ها، نصب بنر های موضوعی روی بدنه ناوگان اتوبوسرانی با هماهنگی حوزه مدیریت فرهنگی و همکاری کامل با مدارس برای اختصاص اتوبوس و مینی بوس های مناسب سرویس دهی دانش آموزان از رسالت های مهم این کمیته است.

به گفته وی، کمیته آتش نشانی و خدمات ایمنی نیز ضمن بازدید از مدارس و مراکز آموزشی جهت شناسایی نواقص ایمنی و ارسال اخطاریه های مرتبط در صورت لزوم، برگزاری کلاس های آموزش اطفاء حریق در بین دانش آموزان و هماهنگی با آموزش و پرورش برای نواختن زنگ ایمنی در مدارس را در دستور کار خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: کمیته مدیریت پسماند ستاد بازگشایی مدارس هم در کنار استقرار مخازن ویژه جمع آوری کاغذ در مدارس تسریع در جمع آوری سگهای بلاصاحب علی الخصوص در مسیرهای منتهی به مدارس و پیگیری تأمین و خرید سطل زباله جهت مناطق را اجرایی کند.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی با آموزش و پرورش در راستای برگزاری دوره آموزش همگانی پدافند غیرعامل ویژه دانش آموزان، برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در یکی از مدارس با هماهنگی اموزش و پرورش و…از رسالت های مهم کمیته فرهنگی و آموزش ستاد استقبال از ماه مهر در سنندج خواهد بود.