نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید تقویت جایگاه و پایگاه اجتماعی مساجد مدنظر قرار گیرد چرا که با تحقق این مهم شاهد تعالی جامعه خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز شنبه در همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مساجد شهرستان سنندج اظهار کرد: ما باید بدانیم که هدفمان از رفتن به مسجد چیست.

وی افزود: مساجد باید محلی برای حضور همه اقشار مختلف مردم باشد و در کنار اقامه نمازهای روزانه به ارائه خدمات مشاوره و اجتماعی به ساکنان محله بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: مبحث محله اسلامی را باید با جدیت پیگیری کنیم و از مجموعه سپاه در استان برای تقویت جایگاه و پایگاه اجتماعی و فرهنگی مساجد تقدیر می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: اگر هیئت امنای مساجد زمینه حضور هرچه بیشتر نسل جوان جامعه را فراهم کنند بدون شک شاهد تعالی روز افزون جامعه خواهیم بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در این همایش اظهار کرد: در سال ۱۳۴۸ شمسی در چنین روزی رژیم غاصب صهیونیستی اقدام به تعرض و به آتش کشیدن قدس شریف کرد و در محکومیت این اقدام شنیع و حراست از جایگاه و پایگاه مساجد این روز به نام روز جهانی مساجد نامگذاری شد.

سرهنگ مرتضی میرآقایی افزود: همه ما گرد هم جمع شده ایم تا بر تقویت جایگاه و پایگاه مساجد بیافزاییم.

ماموستا خادمیان امام جماعت مسجد خیبر شهرک بهاران سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: باید شوراهای محلات با محوریت مساجد تشکیل شود و جایگاه اجتماعی مساجد تقویت شود.

وی افزود: قدردان زحمات سپاه سنندج در راستای تشکیل محله اسلامی با محوریت مسجد خیبر شهرک بهاران هستیم.

امام جمعه سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: بیت المقدس به عنوان قبله اول مسلمین دارای جایگاه والایی در بین جهانیان است و خداوند متعال در آیات متعدد قرآنی به این مسجد مبارک اشاره کرده است.

ماموستا فایق رستمی افزود: مساجد مرکز اخوت در جامعه بوده و باید جایگاه و پایگاه این مکان مقدس همواره حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: مسجد مکانی برای پیگیری و رفع مشکلات مردم است و دشمنان اسلام از تقویت جایگاه مساجد واهمه دارند.